Ukraine

"Депутати ОПЗЖ мали б стояти біля трибуни Верховної Ради з портретами власних дідів та батьків, а не радянських генералів" – Омелян (Відео)

Володимир Омелян, член Центральної ради партії "Європейська Солідарність"
Володимир Омелян, член Центральної ради партії "Європейська Солідарність" 5 канал

Російська акція "Безсмертного полку", яку підтримує ОПЗЖ, втрачає сенс, коли її учасники не стоять з портретами своїх дідів та батьків, вважає політик

Депутати ОПЗЖ мали б стояти біля трибуни Верховної Ради з портретами власних дідів та батьків, а не радянських генералів, адже це руйнує весь сенс російської акції "Безсмертний полк". Про це в ток-шоу "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказав член Центральної ради партії "Європейська солідарність" Володимир Омелян.

"Щодо "Безсмертного полку" – я вважаю, що це святе право кожного громадянина – відзначати ті свята, які він вважає за необхідне. Держава не повинна диктувати, що і як робити. Але коли я бачу у "Безсмертного полку" в окремих людей на трибуні парламента фотографії "дідів" у вигляді Жукова,  – ну, вони не були їхніми дідами. Це я про Нестора Шуфрича, який вийшов з його портретом до трибуни Верховної Ради", – зазначив він.

"Я запитував публічно, чи пан Медведчук як представник ОПЗЖ і кум Путіна буде йти з портретом свого батька, який невідомо, чи був він бандерівцем, чи воював з німецького боку. Тим не менше, його не було", – додав Омелян.

Своєю чергою депутат ОПЗЖ Юрій Бойко сказав, що "ніякої конспірології не було – в кого не було фотографій дідів, ми дали фотографію".

"Але тоді нівелюється ідея самого "Безсмертного полку", бо ти йдеш з фото членів родини, які загинули. Я теж не маю фотографії свого двоюрідного діда, якого в 1939 році "асвабадітєлі" захопили на Західній Україні і він просто зник. Я розумію, що він просто розстріляний в якомусь яру, але знайти його рештків ми не можемо. І запалити свічку на його могилі ми не можемо, бо ми не знаємо, де вона є. Це була ціна для Західної України, коли в 39-му році прийшли радянські війська – "асвабаждать", – зауважив Омелян.

"Саме тому потім пішла ланцюгова реакція – бо насправді, в 39-му прихід радянських військ сприйняли спокійно – у Львові, наприклад, тоді щиро дивувалися, коли червоноармійці заходили по чужих хатах. Чи поляків, чи українців, чи євреїв – і забирали всі речі. Потім дружини радянських офіцерів приходили в оперний театр в нічних сорочках. Чи радянські солдати, коли прийшли до Львова, вперше дізналися, що таке мешти – що є туфлі, а не просто кірзові чоботи. На них всі дивилися зі здивуванням, а потім почали зникати люди. А потім прийшли німці, які знову захопили Західну Україну і відкрили тюрми – повні крові", – сказав він.

"Знаєте, в чому була різниця між поляками, які до того окуповували Західну Україну, і радянськими військами? Коли радянські війська підступали до Львова, поляки відкрили тюрми і випустили всіх. Коли радянські війська тікали перед німцями, вони закрили тюрми і повбивали всіх. Гранатами кидали в камери, отруювали газом. Люди відкривали двері і там були просто гори трупів, і це пам'ятає кожен мешканець Західної України, і про це теж треба говорити правду – що історія була дуже складна", – додав політик.

Дивіться повний запис програми "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком":

Нагадаємо, 20 лютого РНБО запровадила санкції щодо Медведчука та його дружини через фінансування тероризму. Обмеження діятимуть щонайменше протягом 3 років.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it