Ukraine

Дерев'яний каркас теплиці обробляють вапном

Автор: www.realsroier.ru
  Після збору врожаю ґрунт у теплиці знезаражують окропом і накривають плівкою
Після збору врожаю ґрунт у теплиці знезаражують окропом і накривають плівкою

— Успішне ведення тепличного господарства не обмежується посадкою рослин. Теплицю обов'язково треба готувати до нового сезону. Варто розпочати це восени, після збору урожаю, — закликає овочівників Костянтин Островерх, 49 років, фермер із Мелітополя.

Від стану теплиці залежить урожайність висаджених там культур. Тому вона потребує ретельного догляду.

— Цей процес включає підготовку ґрунту і самої конструкції, — продовжує Островерх. — Також треба подбати про інвентар. Докупити той, що вийшов із ладу, справний — почистити та продезінфікувати 5-процентним формаліном або іншим розчином.

Конструкцію теплиці слід уважно оглянути. Замінити покриття, що тріснуло, щілини в рамах закрити герметиком. Плівку варто зняти, ретельно вимити, продезінфікувати і просушити.

— Дерев'яний каркас слід обробити антисептиками або свіжопогашеним вапном. Бо деревина — відмінне середовище для різних шкідників і збудників хвороб. Металеву конструкцію треба пофарбувати. Бажано встановити підпірки під покрівлю. Це допоможе запобігти деформації каркасу.

Якщо покриття теплиці не знімається — її знеза­ражують усередині та зовні.

— Це обов'язковий захід. У теплиці в період росту рослин висока температура і вологість, що сприяє розмноженню шкідників. Для зовнішньої дезінфекції використовують хлорне вапно або мильний розчин. Усередині — розчин мідного купоросу. Для маленьких приміщень можна придбати дезінфікуючі суміші. Якщо там уже посаджені рослини, обирайте безпечні для них речовини.

Теплицю обприскують і щільно закривають на тиждень. Потім відкривають, добре провітрюють. Конструкцію миють. Після цього можна братися за підготовку ґрунту.

— Спочатку прибираю залишки однорічних рослин, бур'янів та сміття. Потім землю дезінфікую. Шкідливі бактерії в основному живуть у верхньому шарі ґрунту. Тому на першому етапі бажано зняти приблизно 10–15 санти­метрів. Замість нього насипаю нову землю. Рекомендую купувати субстрат спеціально для теплиць.

Знезаражують ґрунт трьома методами: високою температурою, сухим вапном або 9-відсотковим вапняно-хлорним розчином.

— Найпростіший спосіб термообробки — полити землю окропом і накрити плівкою. Через два тижні її знімають та знову поливають окропом. Другий метод теж нескладний. Для цього сухе вапно розсипають на грядки і перекопують їх. Третій спосіб — обприскати ґрунт розчином за допомогою пульверизатора. Таку обробку слід повторити через пару тижнів.

Після дезінфекції тепличний ґрунт необхідно перекопати, додати добрива.

— Удобрюють торфом, перегноєм, гноєм, деревною золою. Після перекопування варто накрити землю шаром соломи або тирси. Узимку в теплицю закидають трохи снігу. Він захистить ґрунт від промерзання. І добре зволожить його навесні.

Якщо у землі достатня кількість черв'яків, вона "здорова", вільна від хімікатів. Якщо їх мало або немає — без компосту не обійтися, упевнений Костянтин Островерх.

Football news:

The return matches of the 1/8 final of the Champions League and 6 matches of the Europa League will be held at the stadiums of the host teams
Rivaldo: talking about VAR, Barcelona is trying to distract attention from the real problems of the club
Ribery about the robbery: the Fans and Florence to support me. Fiorentina forever!
Vinicius tested negative for the coronavirus. He will be able to play with Alaves
The tournament-the return of MLS-is still a failure. Spend in Florida (7-11 thousand cases per day), players are afraid of the virus and complain about food
Zinedine Zidane: I'm Tired of saying that real have not won anything yet. Ahead of the next final
David Silva: I will miss Manchester City💙