Ukraine

Діодна фітолампа економить електрику

— Як розсаду не поливай і не підживлюй, а без досвічування не виросте, — переконує 60-річний Сергій Макуха з райцентру Фастів Київської області. — Раніше вкручував звичайну лампочку. Тільки світло мотає, а рослина вгору не тягнеться.

Змайстрував фітолампу з діодів.

— Спочатку виготовив каркас з алюмінієвих профілів, — розповідає. — Купив 10 синіх світлодіодів потужністю по 3,6 Вт і три червоні на 2,2 Вт. Сумарна потужність лампи становить 42,6 Вт. До неї придбав спеціального драйвера, що перетворює напругу 220 вольт на 12.

На каркас діоди кріпив суперклеєм. Через кожні три сині — один червоний. Світло ­вийшло максимально природне і сприятливе для росту рослин.

— У центр кожного світлодіода мастив трохи термопасти, що продається в магазинах побутової техніки, — говорить Сергій Макуха. — Вона краще відводить тепло. Щоб було світло без підігріву. Діоди спаяв в один кабель, прикріпив вилку.

Лампу ставить на відстані 15–20 см від рослин.

— Саморобна лампа дешевша за магазинну, — каже Сергій Макуха. — Споживає вдесятеро менше електрики за звичайну лампочку. І корисніша для рослин.

Зараз ви читаєте новину «Діодна фітолампа економить електрику». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Bayern President on Sanaa: he plays in Nike cleats. If he goes to us, he will learn about the advantages of adidas
Ighalo's agent confirmed that Manchester United are close to extending the player's loan until January
Celtic can sign Claudio Bravo, foster or Joe HART
Harry Kane: Tottenham must win 7-8 games to qualify for the Champions League
Jankauskas on Mourinho: Smart, witty and strong. First of all, the spirit
Balotelli wants Brescia to return him to the team or pay compensation. In the summer, the player will change clubs
Witzel on Sancho: He is one of the best players of his generation