logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Експерт пояснив, чому кияни платитимуть за опалення менше

Експерт пояснив, чому кияни платитимуть за опалення менше

У січні кияни отримають платіжки з меншими рахунками за тепло і гарячу воду приблизно на 22-23%.

Було це зниження тарифів економічним чи політичним, розповів експерт Валерій Колочко в програмі «Київ. Вголос», що виходить на радіо «Київ FM».

На його думку, у «тарифної історії» дуже багато політики. Також він зазначив, що тарифи в столиці не найвищі в Україні.

Колочко нагадав, що взагалі історія зі зниженням тарифів почалася з передвиборчої обіцянки нової влади. «Та не так все просто, як їм думалося спочатку. Вони навіть вважали за необхідне прийняття додаткового закону, яким би можна було врегулювати питання зменшення тарифів. Але я хочу нагадати тим чиновникам, в статті 17 закону України про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, є пункт 11.8 про те, що якщо протягом терміну, кратному кварталу (3, 6 або 9 місяців), змінюються ціни на, зокрема, природний газ, і це призводить до загально тарифних змін більш ніж на 2% від встановленого рівня, НКРЕКП може ухвалити рішення про коригування показників, які, власне, і впливають на ціноутворення, на тарифи. Згадаємо, що уряд постійно звітував, що ціна на газ зменшується. Тому НКРЕКП могла ухвалити рішення про зменшення тарифів за власною ініціативою».

Нагадаємо, підставою для перерахунку є прийняття 24 грудня 2019 року Кабінетом міністрів України постанови № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу».

Постанова передбачає зміну розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання у зв’язку із зміною ціни природного газу, який використовується для виробництва теплоенергії, опалення та гарячої води. Питома вага природного газу в тарифах «Київтеплоенерго» складає близько 80%.

Перерахунок вартості цих послуг отримають усі категорії споживачів Києва.

Перерахунок проведено за методикою, наданою вищезазначеною урядовою постановою. Вона враховує вартість газу у відповідному місяці.

«Київтеплоенерго» здійснило коригування та знизило суми в рахунках. У січні в середньому кияни отримали платіжки із сумами на 300-400 гривень менше, ніж в попередньому місяці. 

Themes
ICO