Ukraine

Експерт розповів, чи треба українські порти віддавати у концесію

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Передача портів у концесію - ідея не нова: вона давно й активно реалізується за кордоном. Шляхом концесії портів іноземці залучають інвестиції і розвивають водну інфраструктуру. Про це у коментарі УНН розповів економічний та фінансовий експерт Андрій Блінов.

"Концесія портів – це про розвиток і покращення вантажообігу. Те ж саме, до речі, стосується автомобільних доріг", - каже він.

Заключаючи договір про концесію - головне чітко викреслити обов'язки кожної зі сторін, продовжив Блінов.

"Концесія працює при збалансованому підході. Договір прописується таким чином, щоб він був взаємовигідним, а не капканом для одного із підписантів. І у концесію може передаватися не весь порт. Це може бути державно-приватне партнерство, бо є окремі елементи, які спокійно можуть бути у портах приватизовані. А є речі, які можуть бути природними монополіями, зокрема, причальна стінка", - додав експерт.

Українські порти можна і варто передавати у концесію, вважає Блінов. Ідею неодноразово намагалися втілити у життя "попередники", нагадує він.

"Ця пропозиція постійно виринає, особливо тоді, коли ідуть розмови, з одного боку, про приватизацію, з іншого - про брак коштів у держави. На початку 2000-х років ця ідея активно обговорювалася. Тоді вважалося, що в Україні з'являться концесійні дороги і пізніше - порти. Те ж саме відбувалося і після 2014 року", - розповів він.

Нагадаємо, міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив про передачу у концесію порту "Ольвія" (Миколаїв) на наступному тижні. Концесіонером стала компанія QTerminals держави Катар. У розвиток порту катарська компанія повинна буде вкласти близько 3,4 млрд грн прямих інвестицій, відраховувати державі не менше 82 млн грн на рік, а також вкласти 80 млн грн у розвиток Миколаєва.

Football news:

Micah Richards: People write: Richards only works live because of BLM. I achieved this through hard work
The former Director of Barca: Martino said Messi: I know that if you call the President, he will throw me out
Liverpool are in contact with Mbappe's entourage and will compete for him with Real Madrid next summer
Carragher on de Bruyne: Next after Messi and Ronaldo. This is the best player in the Premier League
Morata arrived in Turin. He goes to Juve on loan
Barcelona wanted to buy Tiago before he moved to Liverpool. Catalans were ready to pay 10 million euros
Pep about 3:1 with Wolverhampton: Sometimes Manchester City enter the season quickly, sometimes they don't. We played well