Ukraine

ЄС підготував механізм санкцій проти Росії за поширення фейків

Єврокомісія пропонує застосовувати окремий механізм санкцій проти країн, таких як Росія та Китай, які широко застосовують дезінформацію в якості інформаційної зброї.

Про це пише Радіо Свобода з посиланням на проект документа, який є у розпорядженні редакції. У ньому йдеться, що Єврокомісія має намір наступного тижня подати на розгляд країн-членів ЄС План дій європейської демократії. У ньому говориться, що Євросоюз зобов’язаний більш системно використовувати весь спектр інструментів в боротьбі з іноземним втручанням у вигляді поширюваних фейків. Зокрема вказується, що оперативна група East StratCom у цьому році виявила понад 500 прикладів російської дезінформації про COVID-19 та понад 10 000 прикладів фейків Кремля з початку моніторингу в 2015 році.

Протидіяти цьому пропонується застосовуючи широкий спектр заходів, від публічного виявлення та знешкодження часто використовуваних методів дезінформації, до накладення санкцій після повторних порушень. Також пропонується посилити правила ЄС для онлайн-платформ, які можуть використовувати для розповсюдження фейків.

У середині березня ЄС повідомив, що левова частка фейків про коронавірус Covid-19 виходить з території РФ або від прокремлівських джерел. Зараз існує ціла низка фейків, пов’язаних з теорією змови навколо коронавірусу. Переважну більшість із них запускають з Росії. Також активно поширюються фейки про діагностування інфекції.

Раніше СБУ затримала киян, які писали фейки про коронавірус за гроші агресора. Також фахівці Служби безпеки України припинили діяльність керованої з Росії ботоферми, через яку поширювали фейки про COVID-19 і закликали до повалення конституційного ладу. Устаткування розгорнули в одному з бізнес-центрів Дніпра.

Football news:

Gasperini on 3:2 with Lazio: It was fun, wasn't it? It seemed that the relegation complicated everything, but we scored
Jose Mourinho: Van Dijk cannot be replaced. Van Dijk can only be replaced by van Dijk when he returns
Mikel Arteta: Ødegård young but already played at the top level. It's great that Arsenal were able to sign him
Ex-Manchester United and Borussia midfielder Kagawa has joined PAOK
Thomas Tuchel: Chelsea will play bravely and in an attacking manner
Zoomers should be provided with exciting tournaments. In the top 5 leagues, there are 1,826 matches, in the Champions League - only 125. Agnelli on the future of football
Gattuso's relationship with De Laurentiis has cooled. An extension of the contract now looks unlikely