Ukraine

Європарламент зобов'язав виробників вказувати ремонтопридатність смартфонів

Ремонт смартфона після закінчення гарантійного терміну нерідко пов'язаний з "підводними каменями" на кшталт величезної кількості клею, що ускладнює доступ до комплектуючих. При цьому дізнатися про такі особливості конструкції гаджета перед покупкою практично неможливо. Але все може змінитися!

Європарламент прийняв рішення про запровадження обов`язкового маркування електронних пристроїв із зазначенням рейтингу їх ремонтопридатності. Рішення прийняли більшістю голосів: 395 людей висловилися за нововведення, 94 – проти, ще 207 утрималися.

Тож уже з січня на території Франції почнеться випуск відповідних наклейок для коробок смартфонів, ноутбуків і іншої цифрової техніки. З нагоди прийняття нової резолюції Австрія також планує знизити вартість послуг сервісних центрів, запропонувавши субсидії на ремонт для споживачів у розмірі 50%, якщо ціна ремонту не перевищує € 100.

"Ми вважаємо, що прийняття рішення посприяє швидкому введенню обов'язкового індексу ремонтопридатності для всієї електронної продукції, яка реалізується на території Євросоюзу. Це дозволить споживачам оцінювати електротехнічні гаджети під час покупки", – зазначив Уго Валлаурі, співзасновник проєкту Restart.

Європарламент зобов'язав виробників вказувати ремонтопридатність смартфонів - фото 436747
Ремонтопридатність оцінюватимуть за шкалою від 1 до 10

Оцінка гаджетів проводитиметься за 10-бальною шкалою. Примітно, що у рішенні враховувалося опитування, проведене у 2014 році незалежною дослідницькою компанією. Тоді 77% жителів Європи відзначили, що краще б купили новий пристрій, а не несли його на ремонт.

Football news:

Klopp on 0:1 with Burnley: A real punch in the face. Losing this match was not easy, but Liverpool could
Atletico leads Real Madrid by 7 points in La Liga and has a game to spare
Liverpool do not win 5 matches in the Premier League in a row. Klopp's team repeated the worst streak in 4 years
Liverpool's 68-game unbeaten run at home in the Premier League has ended
Liverpool do not score 4 consecutive Premier League matches
Milik moves to Marseille. He was photographed with a shirt with the 19th number
Suarez scored 10+ goals in the league for the tenth time in a row