Ukraine

Євросоюз відреагував на можливу відставку Смолія

Яків Смолій
Яків Смолій Національний банк України / Flickr

Утворення сильного та незалежного НБУ було фундаментальним досягненням України, і залишається критично важливим для її майбутнього успіху, зазначили в ЄС

Євросоюз занепокоєний можливою відставкою голови НБУ Якова Смолія за наслідками ймовірного політичного тиску. Про це йдеться у заяві речника ЄС, повідомляє "Укрінформ".

"Оголошення про відставку голови Національного банку України Якова Смолія за наслідками ймовірного політичного тиску надсилає тривожний сигнал. Національний банк має зберігати здатність до незалежного виконання власної ролі. Підрив цієї важливої інституції негативно впливає на довіру та підтримку до порядку денного реформ в Україні", – йдеться у заяві.

Зазначається також, що утворення сильного та незалежного Національного Банку було фундаментальним досягненням України, і залишається критично важливим для її майбутнього успіху.

"Протягом минулих років Національний Банк України здійснював рішучі й дуже необхідні кроки для забезпечення макрофінансової стабільності України та для її сталого економічного відновлення. Політика Банку добре служила народу та економіці України, стабілізуючи національну валюту, скорочуючи інфляцію та збільшуючи резерви іноземної валюти, зокрема, шляхом реструктуризації усього банківського сектору та відновлення активів, що були втрачені за наслідками банківського шахрайства", – йдеться у документі.

У заяві Євросоюзу також зауважили, що просування України шляхом реформ є складним, особливо в поточних виключних умовах пандемії коронавірусу. Європейський Союз буде продовжувати підтримувати Україну в імплементації дуже потрібних реформ, та розраховує, що влада України буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

Нагадаємо, комітет із питань фінансів, податкової та митної політики схвалив проєкт постанови про звільнення Якова Смолія.

Football news:

In Valencia, a coronavirus was detected in two people
And yesterday we also played football. The Copenhagen Keeper made 13 saves, Lukaku scored in the drop, Brunu dragged Manchester United into the semi-finals
Daniel Sturridge: I was Bursting with excitement when I saw the Liverpool players celebrate the championship
Southampton midfielder Schweinsteiger passed the examination before transfer to Tottenham
Jurgen Klopp: Tsimikas will fit perfectly in the Liverpool dressing room
Gradecki about the departure Bayer: Very disappointing. Let's try to win the Europa League next season
Barella about 2:1 with Bayer: We put to shame Inter's critics who doubted our unity