Ukraine

Фарс із серйозними загрозами для України: у чому небезпека "обнулення" Путіна

Зміни до Конституції Росії на так званому референдумі підтримало майже 80 % громадян. За що голосували росіяни і що тепер зміниться в політиці Кремля.

Як розповів 24 каналу директор Інституту світової політики Євген Магда, референдум у Росії щодо внесення змін до Конституції – масштабний фарс. Попри це його результати Україні треба сприймати, як реальну загрозу.

Встановлено режим пожиттєвої влади Путіна. І для України це серйозна небезпека. Кремль намагатиметься втягнути в себе якнайбільше інших держав. Треба готуватися, що тиск Росії не зменшуватиметься. Але не варто помирати раніше смерті та вважати, що Росія перемогла,
– зауважує Євген Магда.

росія конституція
росія конституція
Голосування за пожиттєве правління Путіна – фарс, що несе загрози / Фото росзмі

Путін хоче розвалу ЄС

На його думку, внесення змін до Конституції РФ означає, що курс Кремля залишатиметься незмінно агресивним. У першу чергу, зауважує експерт, під найбільш інтенсивний вплив Росії потрапляє весь пострадянський простір. Трохи менше – ЄС, в розвалі якого зацікавлений Путін. І президент РФ може зайти так далеко, як це йому дозволить світова спільнота. А зараз помітна криза в ЄС і непроста ситуація в США, що в думках і планах Путіна розв’язує йому руки.

Зміни до Конституції РФ: що відомо

"Вкид" на голосуванні за нову Конституцію в Росії: відео

Які ризики для Путіна

За словами Євгена Магди, Путін тепер має необмежену владу. Він фактично став керівником уряду – може звільнити будь-якого міністра. Президент РФ віднині самостійно керує судовим блоком, призначає і звільняє суддів конституційного і верховного судів. Призначає верхівку прокуратури.

Путін наділив себе величезними повноваженнями і тепер відчуває власну безкарність. Тому покарати Путіна чи обмежити масштаби його впливу можна лише через спільні дії кількох великих держав. Зокрема, введення санкцій проти Росії будуть ефективними за умови їх підтримки США, ЄС, Китаю та Індії. Але це фантастика,
– вважає Магда.

Міжнародник додає: результати референдуму відображають стан російського суспільства. Хоча є опозиційні настрої у великих містах Росії, але це не свідчить, що режим Путіна хитається.

Російський опозиціонер Олексій Навальний переконаний: результати голосування фальшиві. За "обнулення" Путіна намалювали аж 78% – більше, ніж на президентських виборах 2018 року (76%). У Росії, наголошує Навальний, встановлено рекорд підробки голосів. Оголошений результат не має і близько нічого спільного з думкою росіян.

Як Путіна роблять "вічним президентом": Відео 24 каналу

"Путін програв "голосування" до його початку. Адже він відмовився проводити справжній референдум за всіма правилами зі спостерігачами. Тому що розумів: будуть правила і процедура – програє. Перемогти може тільки там, де малює цифри", – зазначає Олексій Навальний.

На його переконання, це не привід до зневіри і можна перемогти авторитаризм.

Football news:

Shakhtar forward Moraes before the semi-final with Inter: the Matches we always want
Ocampos on Sevilla – Manchester United semi-final: Historical confrontation. We're really hungry
Chelsea can give Bakayoko on loan to Milan for 3 million euros with the right to buy out for 35 million^. Milan intends to return Chelsea midfielder Tiemoue Bakayoko, who played for the Rossoneri on loan in the 2018/19 season
Lopetegui Pro 1-0 with Wolverhampton: Sevilla deserved to win against a very good team
Kashtru about the defeat of Basel: a Difficult match, but Shakhtar dominated almost all the time
Nuno about 0:1 with Sevilla: Disappointment. Wolverhampton conceded too often in the final minutes
Immobile about Newcastle: They called my agent when the sheikhs bought the club