Ukraine

Фаворитів немає, будуть зустрічі з експертами: Арахамія розповів, як обиратимуть кандидатів на посаду Смолія

За словами Арахамії, щодо відставки Смолія ще буде багато дискусій.

Фракція "Слуга народу" поки не обговорювала питання відставки голови Національного банку України Якова Смолія, який написав заяву увечері 1 липня. Тож процес підбору на посаду нового очільника Нацбанку наразі не почався.

Про це заявив керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія журналістам біля Верховної ради 2 липня, передає "РБК-Україна".

Арахамію, зокрема, попросили прокоментувати поширені в Мережі прізвища можливих кандидатів на посаду голови НБУ. На що він відповів, що бачив таку інформацію тільки в Telegram-каналах і "ці прізвища лише на рівні чуток".

"Не чув, не можу сказати. Немає зараз фаворитів, тому що процес підбору цієї людини ще не почався. Тому немає жодного сенсу це обговорювати", - сказав Арахамія.

Очільник фрації "Слуга народу" також висловився, що задовольнити заяву про відставку Смоля - це буде "нормальною реакцією". Оскільки він написав заяву сам. Утім перед ухваленням кінцевого рішення ще буде низка обговорень із міжнародними експертами.

"Але якщо людина сама пише заяву, то я думаю нормальна реакція - її задовольняти, якщо немає інших підводних каменів. Там ще буде багато дискусій, кадрових рішень поки не буде ухвалено. Будуть обговорення, зустрічі з експертами та міжнародним і інвесторським середовищем", - прокоментував Арахамія.

Нагадаємо:

Відео Як відставка Смолія вплинула на фінансовий ринок в Україні  

З посади йде Голова Національного банку Яків Смолій. Це його рішення, яке він сам пояснив систематичним політичним тиском на нього з боку влади. Відтак, Смолій не допрацював цілих п'ять років до кінця терміну повноважень. Постанову про його звільнення президент Зеленський вже вніс до Верховної Ради. Чого хоче влада від Нацбанку, чому занепокоєні міжнародні кредитори та як реагує на все це курс гривні - у сюжеті.  

Як відставка Смолія вплинула на фінансовий ринок в Україні  

Football news:

Karim Benzema: Ronaldo's Game made me love football
Sanchez will break his contract with Manchester United and leave for Inter for free. It will receive 7 million euros a year
Lautaro Martinez: we will Continue to do everything possible for Inter
Albert Ferrer: Barca need to become independent of Messi. Others should play more
Conte on rumors about Juve: I will sue whoever wrote this, as well as the editor-in-chief of this newspaper
Aubameyang on the failure of the FA Cup: That's how we do it
Manchester City remain Interested in Coulibaly and Pau Torres, despite ake's transfer from Bournemouth