Ukraine

Газівники Київщини попереджають: крадіжки газу - це ризик для життя людей

За останні чотири роки шахраям було нараховано штрафів на понад 37 млн грн, - газівники - Газівники Київщини попереджають: крадіжки газу - це ризик для життя людей

За останні чотири роки шахраям було нараховано штрафів на понад 37 млн грн, - газівники

На Київщині майже вісім тисяч підприємств. Починаючи з 2016 року виявлено понад 1,3 тис. втручань у роботу лічильників газу. За статистикою це кожне сьоме підприємство, повідомляють у пресслужбі «Київоблгазу».

Зазначається, що крадіжка газу наражає на небезпеку життя людей і їхнє здоров'я.

«Якщо в 2016 році таких порушень було тільки 62, то вже через рік ця цифра зросла майже в шість разів і стала постійно зростати. На кінець 2019 року показник досяг 1337 зафіксованих фактів», - йдеться у повідомленні.

З 2017 року відділ економічної безпеки «Київоблгазу» спільно з топ-менеджментом компанії розробив кардинально нову стратегію роботи з виявлення незаконних дій. До роботи були залучені високотехнологічне обладнання і нове програмне забезпечення, що дозволяє виявляти факти втручань в роботу промислових лічильників і незаконні врізки в систему газопостачання.

У компанії зазначають, що порушення почастішали зі стрімким зростанням цін на природний газ. Власники підприємств таким чином намагаються здешевити собівартість виробленої продукції.

«Поряд з боротьбою з незаконним відбором газу вживаються заходи щодо забезпечення безпеки споживачів в тому числі і працівників зазначених підприємств щоб керівництво такими діями не піддавали їх і оточуючих на небезпеку», - зазначає директор з безпеки АТ «Київоблгаз» Ігор Мозоль.

У «Київоблгазі» наголошують, що всі матеріали за фактами порушень направлені в правоохоронні органи або суд. «За останні чотири роки шахраям було нараховано штрафів на понад 37 млн грн. На сьогодні вже сплачено 22 млн грн. У випадках, коли підприємства не можуть оплатити штраф це призводить до арешту та списання їх майна», - інформують в «Київоблгазі».

У Компанії закликали повідомляти про незаконні дії з природним газом за телефоном «104» або «102».