Ukraine

Голова Херсонської ОДА запропонував РНБО посилити заходи на півдні України

Юрій Гусєв
Юрій Гусєв Facebook / Yuriy Husyev

Гусєв не вважає ймовірність наступу РФ високою, проте пропонує підстрахуватися

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв звернувся до Радбезу з пропозицією провести засідання щодо посилення комплексу заходів на півдні України. Про це він розповів в інтерв'ю LB.ua.

"Я звернувся до апарату Ради нацбезпеки і оборони з пропозицією провести окреме закрите засідання РНБО, присвячене комплексу заходів на півдні України з посилення спроможностей Збройних сил і можливим викликам, які несуть із собою, в тому числі, ті кліматичні зміни, які сьогодні ставлять під загрозу виживання півночі Криму через відсутність дніпровської води", – заначив він.

За його словами, керівництво області постійно контактує з Міноборони, Генштабом та оперативним командуванням "Південь".

"Ми в постійному контакті. Разом напрацьовуємо пропозиції, які потрібні сьогодні для нарощення спроможностей і посилення сил і засобів на півдні України. Хочу підкреслити, що сьогоднішня українська армія, ЗСУ сильно відрізняються від Збройних сил зразка 2014 року. І країна-агресор має розуміти, що жодної легкої прогулянки на територію незалежної України в них точно не буде, а тимчасово окуповані території обов'язково буде повернуто під контроль нашої держави", – пояснив Гусєв.

Також він додав, що на осінь заплановані спільні навчання з естонцями в межах посилення територіальної оборони.

"У межах візиту президента України Володимира Зеленського до Естонської Республіки відбулося підписання Декларації про наміри щодо співробітництва у сфері територіальної оборони на Херсонщині між Міністерствами оборони України та Естонії, після чого почалася підготовка спільного з Естонією пілотного проєкту з територіальної оборони в нашій області. Уже восени ми плануємо провести масштабні навчання", – нагадав очільник ОДА.

"Нам відомо, що активна фаза командно-штабних навчань збройних сил РФ "Кавказ-2020" відбудеться наприкінці вересня. Наші навчання триватимуть близько місяця. І ми наразі спільно з Оперативним командуванням "Південь" і Генштабом ЗСУ визначаємося щодо конкретних дат з урахуванням тих навчань, які планує провести країна-агресор. Ми залучатимемо і резерв, і інші потрібні для ефективної тероборони Херсонської області сили та засоби за моделлю Союзу оборони Естонії Кайтселійту", – наголосив Гусєв.

Нагадаємо, представник ГУР Міноборони повідомив, що у планах РФ залишається застосування Збройних сил для створення сухопутного коридору до окупованого Криму.

Football news:

Lautaro Martinez: we will Continue to do everything possible for Inter
Albert Ferrer: Barca need to become independent of Messi. Others should play more
Conte on rumors about Juve: I will sue whoever wrote this, as well as the editor-in-chief of this newspaper
Aubameyang on the failure of the FA Cup: That's how we do it
Manchester City remain Interested in Coulibaly and Pau Torres, despite ake's transfer from Bournemouth
Up to 10 players will leave Chelsea this summer. Among them are Kante, Kepa and Marcos Alonso
Sancho has agreed a 5-year contract with Manchester United. The clubs are at an advanced stage of negotiations