Ukraine

Голова КСУ прокоментував відсутність даних про ділянку в Криму в його декларації

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький прокоментував інцидент з відсутністю в його декларації про доходи даних про недавно куплену земельну ділянку у Криму. Суддя запевнив, що просто не знав, як внести її в декларацію.

Про це Олександр Тупицький розповів під час брифінгу, пише «Укрінформ».

«Чого я не вніс до реєстру? Я до сих пір не знаю, як це зробити», – сказав Тупицький.

Голова КСУ додав, що просто не знає, як за законом внести ділянку в декларацію у зв’язку з окупацією півострова РФ. Щоб внести земельну ділянку в декларацію, потрібні підтверджуючі документи, але «не було ніякого ні договору, ні дарування», зазначив суддя.

Анексію Росією Криму Олександр Тупицький не визнає, як і раніше.

«Я готовий відповідати, якщо десь помилки які я допустив, то я готовий їх виправляти. Ми ж живемо в цивілізованому світі. Якщо помилки, які порушують закон, то за них теж треба нести відповідальність. Це аксіома», – сказав він.

Тупицький додав, що з питанням до нього звернувся один з каналів, але ситуація розгорнулася так, що він вирішив відповісти всім.

Антикорупційна реформа в Україні стала незаперечним вимогою суспільства, проте як антикорупційна, так і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності.

В Україні встановлено 160 мільйонів гривень збитків через злочини у бюджетній сфері, а саме: розтрати, привласнення, зловживання і недбалість з державними коштами, схеми з бюджетом, митними платежами або податками.

Після скандального рішення Конституційного суду Європейський Союз закликає Україну відновити правові умови для ефективного функціонування антикорупційних органів відповідно до Конституції і заявляє про готовність допомогти в цьому.

У НАЗК відзначили, що наслідки шкоди, заподіяні антикорупційної системі, через рішення Конституційного Суду України, не дозволяють фактично перевірити е-декларації. Зараз вже є доступ до реєстру, а проведення спецперевірок відновлено.

Football news:

Solskjaer about Fred: He was lucky to stay on the field in the 1st half. His second yellow is not a foul
Real can fire Zidane if the club loses to Gladbach in the Champions League (COPE)
Barcelona will not pay players' salaries for January
Ramos is leaning towards leaving Real Madrid (Onda Cero)
Barcelona have started negotiations with Dembele on a new contract. The club is aware of Manchester United's Interest in the player
The stadium is where I am-a YouTube show where the legends of Liverpool and Arsenal taught children to do football tricks
Jovic has recovered from the coronavirus and can play against Sevilla on Saturday