Ukraine

Громадська рада Нацкомісії з тарифів хоче, аби "Нафтогаз" продавав газ на біржі

 

Громадська рада Нацкомісії з тарифів пропонує Кабміну зобов’язати два підприємства зі структури НАК "Нафтогаз" продавати газ для потреб населення на Українській енергетичній біржі.

Про це повідомляє Liga.net.

У листі до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля голова ради Василь Котко зазначив, що необхідно забезпечити прозорий та конкурентний механізм продажу газу для населення постачальникам. "Таким загальновизнаним механізмом на світових ринках є біржа", - йдеться у листі.

Так, громадська рада НКРЕКП пропонує зобов’язати Укргазвидобування та Чорноморнафтогаз продавати газ для потреб населення на біржі.

На думку ради, "Нафтогаз" має монопольну перевагу у продажі газу домогосподарствам як на конкурентному ринку, так і як постачальник останньої надії (ПОН), адже володіє 73% ринку газовидобування. 

"Нафтогаз" декларує продаж природного газу на біржовому майданчику "Українська енергетична біржа", проте обсяги цих продажів - мізерні, у порівнянні з ресурсом, яким він володіє. Наразі на роздрібному ринку склалась ситуація, що каже про ціновий демпінґ "Нафтогазу", - коментує голова ради.

За слова Котко, "Нафтогаз" продавав газ домогосподарствам за меншою на 1,8 гривні ціною, ніж промисловості та на 80 копійок дешевше, ніж споживачам за "постачанням останньої надії". Цю ситуацію, на його думку, може виправити повний вивід держпідприємств на біржу.

Звернення громадської ради НКРЕКП адресоване також голові Антимонопольного комітету Ользі Піщанській, голові НКРЕКП Валерієві Тарасюку та голові комітету ВРУ з енергетики Андрію Герусу. 

Нагадаємо:

Раніше Антимонопольний комітет заявив, що "Нафтогаз" має ознаки монопольного становища на ринку реалізації природного газу, в АМКУ розглядають заяви від постачальників про наявність у діях "Нафтогазу" ознак порушення законодавства.

У Комітеті вважають, що усуненню проблемних ситуацій сприятиме, зокрема, розвиток біржової торгівлі природни газом, який має забезпечити можливості рівного доступу до ресурсу природного газу.

Football news:

Dzeko and Fonseca did not settle the conflict, Edin works separately from the team. Roma have no offers
Lampard's sacking in the insiders: tension with Granovskaya, Abramovich's fury after Leicester, lack of communication with players
Guardiola on Lampard's departure: There are no projects. You need to win - or you will be fired
Gary Neville: We will discuss Tuchel's departure in 1.5-2 years, I am sure. This is how Chelsea works
Valery Gazzaev about his son in Siena: He's only 40, he needs to gain experience. The deputy of the State Duma Valery Gazzaev commented on the appointment of his son Vladimir as the head coach of Siena from the 4th division of Italy
Pedri about Barca: I got where I wanted to go. Learning is easier when there are good players around
Rangnick refused to take charge of Chelsea on an Interim basis