Ukraine

Як батькам стати другом для власної дитини: дієві поради психолога

Батькам потрібно не тільки виховувати нащадка, але й мати з ним особливу довіру і відкритість. Та як стати другом для своєї дитини – дізнавайтесь у порадах психолога.

Якщо дитина не має дружніх стосунків з батьками, це може впливати на її поведінку. В цьому переконана психолог Наталія Борисова, передає Новий канал. Та що зробити, щоб налагодити зв'язок з нащадками, вона розповіла у лаконічних порадах. 

Тактильний контакт для дошкільнят

Насправді налагоджувати контакт з дітьми потрібно у будь-якому віці. Однак на кожному етапі розвитку малюка має бути свій підхід. І починати потрібно, звісно, з перших днів життя. У цей час для дітей важливий тактильний контакт і теплі слова від батьків. Тому потрібно часто брати нащадка на руки, розмовляти з ним, гратись і усміхатись, читати казки чи співати пісні. 

Коли ж дитина йде в садочок, вона починає проходити етап соціалізації. Це вже не немовля, яке черпає інформацію тільки від рідних, а малюк, що полюбляє спілкуватись з однолітками і вихователями. Тут важливо не втрачати з дитиною зв'язок, дорогою додому обговорювати цікаві деталі дня, або ж мати спільне хобі. 

Психолог також радить заохочувати дитину до творчості: малювання, ліплення фігурок з пластиліну або виробів з конструктора. Це не тільки весело, але й можна робити з дорослими. Дослухайтесь до вподобань нащадка і підтримуйте його хобі, записавши на гурток. Також міцний зв'язок налагоджується, коли сім'я має свої традиції: наприклад, щосуботи збирається на пікнік чи раз на місяць – в театр або кіно. Дитина змалку розумітиме, що ви – єдина команда, ціле.

 

Налагоджуйте контакт з дітьми змалку
Налагоджуйте контакт з дітьми змалку
Налагоджуйте контакт з дітьми змалку / Фото Family Bilders

Самостійність і контроль

У початкових та середніх класах дитина ще менше проводить час з батьками, надаючи перевагу спілкуванню з однолітками. Тому мамі і тату потрібно з розумінням це приймати і не контролювати надмірно. Психолог радить знайти баланс: давати дитині самостійно справлятись з завданнями і розприділяти час, але водночас дбати, щоб не було вседозволеності. 

Підлітки ніколи не будуть сприймати надмірний контроль покірно, тому, якщо тиснути на дитину, вона остаточно віддалиться і закриється. Водночас важливо запитувати сина чи доньку, як складаються стосунки у школі, які проблеми виникають, давати поради, як розв'язати спірні питання. Дитина повинна відчувати, що в разі серйозних проблем вона перше, що робить – телефонує чи особисто говорить з батьками.

Такі дружні стосунки дуже важливі в цьому віці, адже зазвичай для підлітків дорослі втрачають свій авторитет. Тому батькам важливо налагодити комунікацію і підтримувати нащадків. 

Перше кохання і вибір професії

Не менш важливий етап життя дитини – дорослішання в старших класах. Тоді з'являється перше кохання і супутні з ним події, які не завжди відображаються на навчанні позитивно. Не намагайтесь в цей час переробити характер дитини, а дайте їй можливість будувати особисте життя. І якщо ви проводите статеве виховання, то переживати вам не потрібно, адже тоді підліток розуміє наслідки всіх своїх дій. 

Важливим на цьому етапі є і вибір професії. Тут батьки відіграють дуже важливу роль, адже дитина буде вагатись і потрібно вчасно послухати її та підтримати. Не нав'язуйте тут свої думки, мовляв, ніякої архітектури, адже більше перспектив у програмістів. Нехай ваша донька чи син самі реалізовують свої таланти.

Як налагодити спілкування з підлітком
Як налагодити спілкування з підлітком
Як налагодити спілкування з підлітком / Фото Unsplash

Насправді щоб зробити спілкування з дитиною було дружнім і відкритим, потрібно всього лише слухати і пізнавати її внутрішній світ. Коли ви будете знати переживання свого нащадка та способи його долання проблем, тоді й вчасно підтримаєте, порадите і просто будете поряд.

Football news:

Pirlo on Ronaldo's optimal position: Start from the left inside and move to the center. He can play alongside Morata or Dybala
Mikhail Butovsky is probably the best doctor in our sport. A serious conversation about rudeness to doctors, salaries and leaving CSKA and Spartak
Naumov about the defeats of Zenit, Loko and Krasnodar in the RPL after the Champions League: Lack of professionalism in the players and the ability of the coaches
Ronaldo violated the coronavirus Protocol. An investigation is underway. Italian sports Minister on the departure of the player from Turin
Sports Director of Khimki about 2:0 with Rostov: We proved that we are a team and can win on the road
Jaka defeated Arsenal and Leicester did not create anything except the goal. We will try to take points from Manchester United
Pirlo about 1:1 with Verona: Juve do not need a slap in the face to Wake up and play intensely