Ukraine

Як друг Путіна мільярдер Ротенберг обходив санкції через банк у Лондоні: гучне розслідування

Наближений до президента Росії Володимира Путіна олігарх Аркадій Ротенберг, ймовірно, використовував британський банк Barclays для обходу американських і європейських санкцій. Їх вводили проти нього ще в 2014 році після анексії Росією Криму.

Інформацію про Ротенберга оприлюднило BBC із посиланням на документи підрозділу з боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США, які є в розпорядженні журналістів.

Як Ротенберг обходив санкції

  • У 2008 році Barclays відкрив рахунок компанії Advantage Alliance. З 2012 по 2016 рік компанія провела через цей рахунок близько 60 мільйонів фунтів стерлінгів (77,5 мільйона доларів). Чимало з транзакцій були здійснені після введення санкцій.
  • У липні цього року Сенат США звинуватив сім'ю Ротенбергів у тому, що вони таємно купують твори мистецтва, щоб ухилятися від санкцій. Однією з компаній, які брали участь у схемі, за даними сенаторів, була Advantage Alliance.
  • Ця компанія фактично належить Аркадію Ротенбергу і була використана, зокрема, для купівлі за 7,5 мільйонів доларів полотна Рене Магрітта в червні 2014 рокую.
  • У 2016 році банк почав внутрішнє розслідування і закрив рахунок компанії. З документів, однак, випливає, що до 2017 року залишалися відкритими рахунки інших фірм, також, імовірно, пов'язаних з Ротенбергом, наприклад, Ayrton Development Limited. Сам банк Barclays згодом дійшов висновку, що російський бізнесмен є її власником.

Що відомо про Аркадія Ротенберга?

Він є одним із найближчих друзів Путіна, з яким той знайомий ще з дитинства. Санкції проти Ротенберга та його брата Бориса були введені владою США і ЄС в 2014 році. Міністерство фінансів США звинуватило їх у причетності до анексії Криму. Саме компанія Ротенберга будувала так званий Кримський міст. У 2018 році США додали до списку санкцій сина Аркадія Ротенберга Ігоря.

Західним банкам заборонено вести з ним будь-яку діяльність. Брати Ротенберг надають підтримку особистим проєктам Путіна і заробили мільярди доларів на контрактах для "Газпрому" і зимової Олімпіади в Сочі, якими їх нагородив Путін.

Football news:

Juve are in talks with the sacked Sarri to terminate their contract. The coach received 5.5 million euros a year
Fonseca Pro 0:0 with CSKA Sofia: The quality of Roma's game in Serie A is different, but that's normal. Rotation is needed
Wolfsberg midfielder Lindl is among the contenders for the Europa League player of the week. He scored 3 goals for Feyenoord
Arteta after 3:0 with Dundalk: now it will be more difficult for me to choose the starting line-up for Arsenal
Cherchesov congratulated Maradona on his 60th birthday: Human happiness, Diego!
Milan - the first club to have 3 players born after January 1, 1999 scored in a Europa League/Champions League match
Zenith is necessary to protect the Semak. He can become as much of a legend as Semin is to Loco. Sabitov about the coach of St. Petersburg