Ukraine

Як оточення Порошенка надурило олігарха Новинського: деталі схеми

Це історія про високі стосунки жаб та гадюк, від чого в підсумку виграли ми з вами. Але давайте по порядку. Один з масштабних корупційних скандалів, який стався в часи президентства Порошенка – це нахабна крадіжка газових родовищ на Полтавщині його оточенням.

Про те, як оточення Петра Порошенка надурило олігарха Новинського у випуску "Права на правду" на 24 каналі.

Цікаво В Ахметова знову проблеми: як олігарх придумує плани та до чого тут гроші українців

У 2017 році Держслужба геології та надр без всякого аукціону і за символічні гроші продала сумнівній фірмі "Аркона-Газ-Енергія" спецдозвіл на видобуток газу на дуже перспективному родовищі. Йдеться про Свистунківсько-Червонолуцьке газове родовище у Полтавській області.

За дозвіл видобувати на ньому газ, фірма "Аркона-Газ-Енергія" заплатила у державний бюджет лише 4 мільйони гривень. Тоді, як за оцінками спеціалістів-геологів, розвідані запаси газу на цьому родовищі становлять півтора мільярди кубометрів. Що на той час коштувало 12 мільярдів гривень.

Купити за 4 мільйони гривень те, що можна видобути і продати за 12 мільярдів – прекрасна норма прибутку, правда ж?

Не впевнений, що торгівля наркотиками може давати такі саме заробітки. Бо, найприбутковіший бізнес, як відомо давно – це українська політика, коли щось дуже дороге, можна, використовуючи державну посаду, забрати у приватну власність майже за безцінь.

Адже, журналісти програми "Схеми" дуже швидко з’ясували, що за фірмою "Аркона-Газ-Енергія" стоїть оточення тодішнього президента Порошенка.

Зокрема, найбільшу частку в цій сумнівній фірмі мав такий собі Олег Ольховий, який раніше працював директором спортивного клубу "5 елемент". Цей клуб, як відомо, належить Петру Порошенку та його давньому другу і бізнес-партнеру – Ігорю Кононенку. Але і це ще не все.

Петро Порошенко
Петро Порошенко
Петро Порошенко / Фото Українська правда

Оскільки, за даними журналістів "Схем", з фірмою виявився також пов’язаний і Олексій Маловацький – колишній юрист Блоку Петра Порошенка, який в часи п’ятого президента суто випадково і без підтримки боса став членом Вищої Ради правосуддя.

У Петра Олексійовича з друзями, як відомо, багато різних бізнесів, які він обіцяв, але так і не продав в часи свого президентства. Це і телеканали, і кондитерська імперія, і агрохолдинг, і цукрові заводи, і страхова компанія, і ще чимало чого. Єдине, чим точно Порошенко з партнерами не займаються – так це видобутком газу. Думаю, їм це просто не цікаво.

Відтак, фірма "Аркона-Газ-Енергія", у якої не було ані бурового обладнання, ані персоналу, лише ліцензія на родовище, так от ця фірма за якийсь час була оточенням Порошенка виставлена на продаж.

І успішно продана олігарху Новинському за 240 мільйонів гривень. Тобто в 60 разів дорожче за витрачені 4 мільйони гривень початкових інвестицій у спецдозвіл. Так, звісно, 240 мільйонів отриманих за "Аркону" – це не мільярди, які можна було б виручити від продажу газу. Але і бурити та видобувати нічого не потрібно.

Береш за 4 мільйони ліцензію, записуєш на свою фірму-прокладку, потім за 2 роки продаєш цей пакет документів за 240 мільйонів. Як тобі таке Ілон Маск?

І зауважте, давно забутою виявилася показова ворожнеча між Порошенком та Новинським, яку Петро Олексійович так пристрасно демонстрував під відеозапис 6 років тому.

Отже, коли йдеться про переділ доходів від скандальних приватизаційних схем, то виявилися чомусь забуті і герої Небесної Сотні, і те, як ти раніше палко звинувачував регіонала Новинського в причетності до розстрілів на Майдані. Тепер вже можна з ним вести бізнес і з великим наваром продавати йому фірму з ліцензією на велике газове родовище.

​Вадим Новинський
​Вадим Новинський
Вадим Новинський / Фото Facebook

Але це не кінець історії. Бо Новинський не довго тішився, що придбав багатомільярдний актив за 240 мільйонів доларів. Окружний адмінсуд Києва скасував спецдозвіл фірми "Аркона-Газ-Енергія" на Свистунківсько-Червонолуцьке газове родовище і визнав його видачу незаконною.

Звісно, можна поспівчувати олігарху Новинському, якого так підло кинуло оточення Петра Олексійовича, продавши йому "кота в мішку".

Але, якби пан Новинський – цей адепт "руского міра" – краще вивчав би культуру країни, у якій живе, він би пам’ятав українську приказку: "Бачили очі, що купували, їжте тепер, хоч повилазьте!".

З іншого боку, оточенню Петра Олексійовича теж не варто особливо радіти, що вони задорого спихнули Новинському пачку списаного паперу. Бо Національне антикорупційне бюро порушило справу за фактом фіктивного продажу фірмі "Аркона-Газ-Енергія" спецдозволу на газове родовище.

І якщо ця справа таки дійде до суду, то прихильникам п’ятого президента не вдасться так переконано і палко горлати про політичні репресії.

Football news:

Chelsea plans to buy rice. West ham demand more than 80 million pounds for the prop
Dybala intends to stay in Juve, despite real's Interest. The player wants 15 million euros a year, Torino offer 10
🌪 In 2008, Leipzig did not exist yet, and now it is in the semi-finals of the Champions League. It took real 54 years to do this
Nagelsmann reached the semi-finals of the Champions League at the age of 33. He will play against Tuchel, who advised him to become a coach
Olmo from Leipzig missed out on Barcelona – because of two Koreans and Bartomeu's politics. Tried to return, but Dani refused for Nagelsmann
Saul: RB Leipzig was better than Atletico the entire match
Julian Of Nagelsmann: We created more than Atletico. PSG is difficult, but we will have a plan