Якщо ваша кішка їсть винятковий корм, це загрожує негативними наслідками.

Якщо ваша кішка їсть винятковий корм, це загрожує негативними наслідками: проблемами з травленням, захворюваннями нирок, авітамінозами. Вирішивши відучити вихованця від такої їжі, запасіться терпінням і дотримуйтесь наведених нижче порад, інформує Ukr.Media.

Чому кішки звикають до сухих кормів

До складу практично будь-якого дешевого корму економ-класу додаються синтетичні добавки. Ці речовини привертають увагу тварин, впливають на їх смакові рецептори і, таким чином, викликають справжню залежність. Кішка просто не реагує на іншу їжу і не сприймає її як їжу.

Якщо господар почав годувати чотириногого друга сухим кормом з ранніх років, то кіт просто не буде знати іншої їжі. Коли ви запропонуєте йому їжу іншої консистенції, з іншими запахом і кольором, він, швидше за все, понюхає її, але або не зверне уваги і не відчує інтересу, або злякається й здивується.

Якщо ви даєте улюбленцю збагачені поживними компонентами корми преміум-класу, то він, можливо, робить вибір на підсвідомому рівні, намагаючись отримати всі речовини, необхідні для підтримання здоров'я і активності. Наприклад, з цієї причини багато кішок їдять траву (причому певні види) для очищення ШКТ та отримання деяких вітамінів.

Як перейти на інше харчування

Як можна відучити кота від сухого корму? Для початку визначте свої цілі і завдання. Так, якщо кіт їсть виключно таку їжу, а ви хочете урізноманітнити його раціон, то процес буде легким і безболісним для вихованця. Якщо ви плануєте почати давати улюбленцю промисловий вологий корм, то це цілком реально, адже склад і смакові характеристики схожі, а основна відмінність полягає в консистенції. Якщо в планах повний перехід на натуральну їжу, доведеться постаратися і запастися терпінням.

Пропонуємо кілька способів:

  1. Можна поступово додавати до сухого корму вологий, збільшуючи обсяги останнього. Якщо вихованець схвалить такий експеримент, ви зможете через деякий час повністю замінити звичну їжу. Подальші дії залежать від цілей: можна або продовжувати годувати кішку промисловим вологим кормом, або почати таке ж плавне введення натуральної їжі.
  2. Якщо ваш вихованець любить деякі натуральні продукти, користуйтеся цим: підмішуйте до сухого корму бажану їжу і поступово збільшуйте її пропорції. Якщо улюблених ласощів немає, спробуйте їх знайти, пропонуючи домашній тварині різні варіанти.
  3. Додавайте в сухий корм трохи натурального. Але будьте готові до того, що останній після трапез буде залишатися в мисці, якщо кіт розбірливий, хитрий і вередливий в питаннях харчування. Якщо ж він з'їдає все, то міняйте пропорції їжі на користь натуральної, поступово прибираючи сухий компонент.
  4. Ставте дві миски: одну кладіть корм, в іншу — натуральну їжу. Обсяги корму зменшується, а кількість іншої їжі поступово збільшуйте. По-перше, кіт зрозуміє, що в другій ємності теж їжа, адже вона знаходиться поруч із звичним джерелом живлення. По-друге, якщо вихованець не буде насичуватися зменшеними порціями корму, він може в якийсь момент почати їсти з іншого миски.
  5. Розділяйте корм і натуральну їжу на різні прийоми. Наприклад, якщо ваша кішка їсть тричі на добу, то в перші два рази пропонуйте їй корм, а на третій — натуральну їжу. Спочатку вона може відмовлятися, але, ймовірно, пізніше зацікавиться. Далі скоротіть вживання кормів до одного прийому, і тоді голод, швидше за все, змусить привереду доторкнутися до іншої їжі. Якщо вихованець піддався і почав їсти натуральну їжу, прибирайте корм повністю.

Рекомендації для турботливих господарів

Не прагніть відучувати вихованця від звичної їжі швидко, це буде стресом для нього і його організму. По-перше, він звик їсти одну їжу, а іншу поки просто не сприймає, або не любить. По-друге, різкий перехід шкідливий для шлунково-кишкового тракту, адже травна система звикла переробляти одну їжу, а при введенні іншої можуть виникнути проблеми: блювота, пронос або закрепи.

При виборі способу враховуйте харчову поведінку і смакові уподобання своєї кішки, щоб перехід відбувся максимально комфортно і безпечним для всіх. Відучуючи улюбленця від сухого корму пам'ятайте, що годувати його стравами зі свого столу не слід. В раціоні не повинно бути солодощів, напівфабрикатів, копченостей, гострого, маринованого, хлібобулочних виробів. Корисні кисломолочні та молочні продукти, варені м'ясо і риба, каші, овочі (краще термічно оброблені і не крохмалисті) і некислі фрукти.

Не піддавайтеся на провокації і будьте суворішими. Кішки — розумні істоти і прекрасні маніпулятори. Вихованець може відмовлятися від їжі і наполегливо вимагати корм, але ваше завдання — триматися і не йти на поступки, якщо ви твердо зважилися на зміни. Голодним кіт не залишиться.

Пропонуючи нову їжу, ласкаво розмовляйте з твариною, гладьте її, щоб кіт відчував приємні емоції і асоціював їх з натуральною їжею. Криками, надмірною наполегливістю і грубістю ви ризикуєте викликати огиду або страх.

Відучити кошеня набагато простіше, ніж дорослого кота або кішку, тому чим раніше ви почнете перехід на натуральну їжу, тим більше шансів на успіх.

Якщо нічого не виходить, спробуйте спочатку ввести в раціон корм преміум-класу, що не містить добавок, що викликають звикання. Потім дійте далі по одному з описаних вище сценаріїв.

Пропонуйте різні продукти, щоб урізноманітнити раціон, забезпечувати надходження в котячий організм всіх потрібних речовин, а також дати улюбленцю можливість вивчити свої смакові пристрасті і знайти те, що до душі.

Запасіться терпінням! В середньому на це йде два-три тижні, але процес може сильно затягнутися.

Відучення кішки від сухого корму — непросте, але здійсненне завдання. Вибирайте відповідний спосіб та дотримуйтесь рекомендацій, і тоді все вийде!