Ukraine
An article was changed on the original website

Як визначити вдома чи свіже куряче яйце: способи

Як визначити вдома чи свіже куряче яйце: способи

Яйця - це не той продукт, який варто купувати про запас. Термін їх зберігання порівняно недовгий - 45 діб на полиці в холодильнику і не більше 7 днів при кімнатній температурі. Але не поспішайте їх викидати. Їх ще можна використовувати, якщо вони пройдуть один з цих тестів, інформує Ukr.Media, пише molbuk.ua.

Тест з водою

Наповніть глибоку чашу холодною водою і покладіть в неї яйце. Якщо воно опуститься на дно і "ляже" на бік - пройдений тест: перед вами дійсно свіжий продукт!

Якщо яйце потоне і зафіксується на дні у вертикальному положенні широкою стороною вниз - це означає, що воно ще придатне в їжу, але свіжим його не назвеш: цьому яйцю вже щонайменше тиждень. Але ви можете вживати його в їжу -але потрібно проварити в окропі протягом 7-10 хвилин.

Якщо яйце не тоне, а плаває на поверхні - вона не свіже, і їсти його не можна.

Як працює метод? Яєчна шкаралупа покрита численними порами. З часом вони розкриваються і починають пропускати повітря - ось чому не тонуть яйця, які довго полежали. У "молодих" яйцях пори звужені, під тягарем власної ваги вони одразу йдуть на дно.Тест на звук

Деякі люди стверджують, що свіжість яєць можна перевірити по звуку. Піднесіть яйце до вуха і енергійно його потрясіть. Якщо ви почуєте характерний звук води, яка хлюпає - швидше за все, перед вами вже зіпсований продукт. Відсутність будь-якого шуму означає, що таке яйце можна вживати в їжу.Тест зі світлом

Цей метод перевірки - один з найдавніших. До розвитку технологій в харчовій промисловості якість яєць перевіряли саме так. На цьому методі ґрунтується і робота овоскопа - спеціального приладу, за допомогою якого визначають категорію і свіжість курячих яєць.

Виріжте в листі копіювального або пергаментного паперу отвір за розміром та формою яйця. Увімкніть настільну лампу і направте абажур на себе. Накрийте його підготовленим листом (він захистить очі від яскравого світла), а яйце піднесіть до отвору.

Якщо яйце свіже і безпечне, то в ньому буде проглядатися жовток округлої форми з чіткими краями. Весь внутрішній простір шкаралупи за винятком невеликої бульбашки повітря в широкій частині, повинен бути заповнений білком.

Якщо повітря досить багато, а жовток явно потемнів - це означає, що яйце зберігається вже кілька тижнів. У зіпсованого продукту жовток темний, втратив форму або взагалі змішався з білком.

Тест на запах

Якщо ви зважилися розбити яйце, то ви можете визначити його свіжість і придатність в їжу за кольором і запахом. "Молоді" яйця тримають форму: білок прозорий, не розповзається по тарілці, жовток має форму півсфери і світло-жовтий колір.

Чим "старше" яйце, тим темніше воно виглядатиме.

Через кілька тижнів після кладки білок стає більш рідким і легко розтікається по поверхні. Але якщо він при цьому залишається прозорим і не має стороннього запаху - таке яйце ще можна посмажити.

Але: якщо білок посинів, в ньому проглядаються частинки червоного або коричневого кольору, а жовток деформувався і витік з оболонки - продукт зіпсувався і в їжу непридатний.

Football news:

Hodgson on Zaa threats: He did the right thing when he let people know. There is no excuse for this
Setien on Messi's rest: Of course, he needs it. But the score in the match against Valladolid was too slippery
Immobile – the fans of Lazio: Some people seem to have too short a memory. Leave my family alone
Holand was kicked out of a nightclub in Norway
Zinedine Zidane: real is real. The most important club in history
Nuremberg miraculously remained in the second Bundesliga. We scored in the joints on the 96th, both teams sobbed
Griezmann will miss Barca's last two games in La Liga. He was out for at least three weeks