Ukraine

Іспанія заявила про найжорсткіші заворушення від початку протестів проти "коронавірусного" карантину

У Барселоні демонстранти встановлювали барикади та жбурляли у поліцейських запалені фаєри.

У Барселоні у п'ятницю, 30 жовтня, відбулися сутички між поліцією та демонстрантами, невдоволеними суворими обмежуючими заходами, запровадженими в країні на тлі пандемії COVID-19.

Спочатку акція протесту на одній з центральних вулиць Барселони відбувалася мирно, у ній взяло участь близько 700 осіб.

Утім, згодом, за даними місцевої поліції, група агресивно налаштованих демонстрантів почала жбурляти каміння, елементи металевої огорожі, які були встановлені для захисту адмінбудівель, та запалені фаєри у поліцейських. У відповідь силовики застосовували проти найагресивніших протестувальників гумові кийки.

Після цього демонстранти розділилися на групи та розосередилися найближчими вулицями, де почали встановлювати барикади та підпалювати сміттєві контейнери.

За даними агенції AP, протести цієї п'ятниці були найбільш насильницькими в Іспанії від початку запровадження локдауну.

Водночас у п'ятницю в уряді Іспанії повідомили про рекордні для країни понад 25 тисяч нових хворих на коронавірус. Загальна кількість випадків зараження в країні від початку пандемії перевищила позначку в 1,1 мільйона осіб, загалом в країні померли майже 36 тисяч пацієнтів, в яких було підтверджено інфікування коронавірусом.

Напередодні, 29 жовтня, парламент Іспанії підтримав пропозицію уряду щодо продовження дії надзвичайного стану, спрямованого на боротьбу з поширенням коронавірусу, ще на шість місяців, до 9 травня 2021 року.

Надзвичайний стан наділяє уряд надзвичайними повноваженнями, включаючи можливість тимчасового обмеження основних свобод, гарантованих Конституцією Іспанії, таких як право на вільне пересування.

Нагадаємо, що страйки та мітинги через нові карантинні обмеження ширяться європейськими країнами.

Зокрема, минулого тижня в італійському Мілані мітингувальники кричали антиурядові заклики та кидали коктейлі Молотова у машини поліції. Як наслідок - одного поліцейського поранено, а 28 порушників заарештовано.

Відео Європа знову стала світовим осередком пандемії: 500 тисяч нових випадків COVID-19 фіксують щодоби

Єврокомісія надала 220 мільйонів євро на фінансування перевезення хворих з коронавірусом між медичними закладами країн ЄС. Таке рішення ухвалили, щоб за необхідності розвантажувати лікарні в регіонах з найбільшою кількістю тяжких хворих. Європа знову стала світовим осередком пандемії. Найбільше нових заражень у Франції – від опівночі у країні почав діяти новий локдаун, який обмежує переміщення між регіонами. Більшість країн ЄС, попри стрибок заражень, прагнуть уникнути жорсткого карантину і поки що обмежуються локальними заборонами.  

Європа знову стала світовим осередком пандемії: 500 тисяч нових випадків COVID-19 фіксують щодоби

Football news:

A Preston player who twice touched an opponent's genitals was disqualified for 3 matches for aggressive behavior
Atalanta Director: everything is fine with Miranchuk, there are no symptoms of coronavirus
Kovid mocks the Latvian championship: the team got only 8 people (but still did not finish the match)
Gerard Pique: We all hope that Messi will stay at Barca
Agent of coronavirus from the Beginning: I feel fine. A test is a test
Barcelona has reached an agreement in principle with the players to reduce salaries. The club will save 122 million euros
Barca presidential candidate farre: We need to get Neymar back. He also wants to move