Ukraine

Італієць закінчив університет у 96 років та планує вступати на магістратуру

Чоловік завжди хотів отримати вищу освіту, але зміг зробити це лише на пенсії.

В Італії 96-річний чоловік став найстаршим випускником вузу. Він з відзнакою закінчив Університет Палермо і отримав ступінь бакалавра з філософії. 

Про це повідомляє видання The Guardian.

Джузеппе Патерно почав замислюватися про отримання вищої освіти ще в дитинстві, яке він провів на Сицилії в 1930 роках. На заваді стали злидні, війна і необхідність допомагати сім'ї. "Можливість навчатися завжди була моїм головним прагненням, але сім'я не могла оплатити моє освіту. Нас було багато і ми були дуже бідні ", - розповів він.

Патерно, старший із семи братів і сестер, почав працювати в дитинстві, допомагаючи батькові на пивоварному заводі в Палермо. У липні 1943 року, коли союзні війська висадилися на Сицилії, він вступив на службу телеграфістом в італійську армію.

Після війни чоловік почав працювати на залізниці. "Я не був в захваті від своєї роботи, але до того моменту я був одружений і мав утримувати сім'ю", - розповів Патерно. Однак від мрії про освіту він не відмовився - в 31 рік отримав атестат, закінчивши вечірню школу.

Мрія вчитися в університеті не покидала чоловіка, і 2017 року він вступив на факультет філософії та історії Університету Палермо.

Я вставав о сьомій ранку, щоб вчитися. Виконував завдання на старій машинці. Вдень відпочивав, а ввечері знову займався

каже Патерно.

Сусіди питали у нього, навіщо йому це потрібно в такому віці. "Але їм просто не зрозуміти, як важливо втілити мрію", - зазначив пенсіонер.

Пандемія коронавірусу мало не завадила чоловікові отримати диплом, син пропонував йому відкласти здавання іспитів і повернутися на заняття восени, але він відмовився і освоїв дистанційне навчання. В кінці липня Патерно нарешті отримав диплом.

Це був один з найщасливіших днів у всьому моєму житті. Я тільки хотів би, щоб моя дружина бачила мене в цей момент. Але вона померла 14 років тому

- сказав чоловік.

Зараз Патерно планує вступити до магістратури. Він каже, що "генетика на його стороні", бо його мати прожила до 100 років і значить у нього ще є трошки часу. 

Нагадаємо, раніше вчені з Університету Огайо (США) заявляли, що вплив віку на розумові здібності дещо перебільшено - мозок літньої людини не поступається в точності роботи мозку юнака.

Football news:

It's time to learn the names of new Borussia heroes. Now there are 17-year-old boys making goals
Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes
Neville on the broken penalty against Manchester United: an Absolute disgrace