Ukraine

Кабінет Міністрів затвердив проєкт бюджету-2021 до другого читання (Відео)

Засідання Кабміну
Засідання Кабміну kmu.gov.ua

За словами Шмигаля, бюджет наступного року залишається "бюджетом можливостей для розвитку"

Кабінет Міністрів затвердив проєкт закону про Державний бюджет до другого читання. Таке рішення було ухвалене на позачерговому засіданні уряду.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у допрацьованому проєкті Держбюджету-2021 доходи передбачено в сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки – у сумі 1 трлн 328 млрд грн. Також дефіцит щодо ВВП з 6% до 5,5%. Шмигаль зауважив, що у бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%.

На 2021 рік пропонується "збалансований бюджет", у якому не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас покращується фінансування і соціальної сфери, і медицини, а також надання підтримки підприємцям, які постраждали від пандемії.

За словами Шмигаля, бюджет наступного року залишається "бюджетом можливостей для розвитку" – для промисловості і для малого та середнього бізнесу.

Кабінет Міністрів також пропонуватиме Верховній Раді перехідний законопроєкт, яким пропонується врегулювати питання призначення директора НАБУ до внесення змін в законодавство відповідно до рішення Конституційного суду з цього питання. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська. 

"Ми нічого радикально не змінюємо, проте забезпечуємо збереження статусу кво до вступу в силу закону про внесення змін до Конституції або іншого законодавства, яке дозволить провести призначення директора НАБУ відповідно до рішення КСУ. Тобто, це перехідний закон, який спрямований на забезпечення стабільної роботи НАБУ", – заявив міністр.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Державна казначейська служба зупинила фінансування всіх незахищених витрат, передбачених на цей рік. Це означає, що бюджет не виділятиме гроші, зокрема, на ремонти, реконструкцію чи будівництво доріг.

Football news:

Arsenal have terminated their contract with Sokratis
Miranchuk will make his debut for Atalanta in the Serie A match against Udinese. He came on as a substitute 9 times
Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website