Ukraine

Кабмін віддав "Нафтогазу" всі родовища газу на шельфі України

Кабінет міністрів України Фото з відкритих джерел

Запаси газу в західній частині Чорного моря оцінюють у 1-2 трлн кубометрів

Кабінет міністрів дозволив передати компанії "Нафтогаз України" дозвіл на видобуток газу на шельфі України строком на 30 років без проведення аукціону. Про це повідомляє "БізнесЦензор" із посиланням на рішення уряду.

Зазначається, що міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський заявив про пропозицію внести цим рішенням зміни в порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. "Проєктом постанови передбачено можливість отримати НАК "Нафтогаз України" без аукціону спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами на континентальному шельфі в межах виняткової економічної зони України, що дозволить наростити власний видобуток природного газу, створити нові робочі місця і наповнити як місцеві, так і державний бюджети", – висловився урядовець.

Крім того, він додав, що до розробки родовищ "Нафтогаз" зможе приступити одразу після прийняття акту та проходження відповідних процедур. За його словами, в майбутньому компанія зможе залучити до розробки родовищ приватні компанії.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що утримається від голосування за проєкт постанови через недонадходження коштів до держбюджету від збору за продаж спецдозволів.

Відповідно до пояснювальної записки, ресурси шельфу в західній частині Чорного моря становлять 1-2 трлн кубометрів газу і більше 1 трлн тонн нафти з газовим конденсатом, що дасть можливість щорічно видобувати близько 10 млрд кубометрів газу.

Нагадаємо, нещодавно Державна аудиторська служба виявила у роботі НАК "Нафтогаз" порушення, внаслідок яких державний бюджет України недоотримав понад 75 млрд гривень.  Усі порушення стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів.

Football news:

Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football
Game of Thrones actor on Liverpool: Manchester United would have been destroyed a year ago. Huge progress
Ricard Puig: It's a pretty tough season, I'm not used to playing so little. Scoring with a header is something unreal
Khabib: I am preparing for my debut in big football. I am a free agent