Ukraine

Качинський мене ненавидить - Аґнєшка Голланд

Качинський мене ненавидить - Аґнєшка Голланд
"Люди не хочуть відповідати за свої рішення і життя. Багато свободи робить їх нещасними", - кінорежисерка, президентка Європейської кіноакадемії Аґнєшка Голланд. Фото: gettyimages.com

Качинський мене ненавидить. Часто цитує, у промовах може кілька разів згадати, - каже в інтерв'ю журналу "Країна" польська кінорежисерка, президентка Європейської кіноакадемії Аґнєшка Голланд.

Ярослав Качинський очолює польську владну партію "Право і справедливість". У 2010 році його брат, тодішній президент Польщі, Лех Качинський і ще 95 високопосадовців, громадських діячів, екіпаж літака розбилися над Смоленськом у Росії.

- Навряд чи він бачив мої фільми й узагалі дивиться кіно. Можливо, лише стрічку про Смоленську авіакатастрофу, в якій загинув його брат. Це поганий фільм, зроблений тими, хто вірить у конспіративну змову про атентат, політичне знищення. От Лех Качинський був культурною людиною, любив кіно, читати.

Для українців Польща – приклад посткомуністичного реформування країни. Але зараз ми розгублені, спостерігаючи, що там відбувається.

– Це попередження для світу. Коли люди бояться нових реалій, шукають простих рішень. Тому популісти такі успішні навіть у країнах традиційної демократії. Вони кажуть: "Треба збудувати стіни, виключити тих, хто не є чистими арійцями чи чистими поляками. Коли їх позбудемося, переможемо". І люди йдуть за ними.

Ця альтернативна реальність, яку створюють популісти, переважно в минулому. Чому після стількох хороших змін, вступу до Євросоюзу вона приваблива для поляків?

– Люди дурні, вони не можуть насолоджуватися тим, що мають. Тікають від свободи. Еріх Фромм писав, що свобода – це важко, бо це відповідальність. А люди не хочуть відповідати за свої рішення і життя. Багато свободи робить їх нещасними. Міколашек у "Шарлатані" каже, що найгірше мати вибір. Більшість потребує тюремного наглядача, який скаже їм, що робити. А коли опиняються у в'язниці, то відчувають потребу у свободі, починають за неї боротися. А потім знову оглядаються в пошуках клітки.

Повне інтерв'ю з Аґнєшкою Голланд читайте в журналі "Країна" від 17 грудня.

Football news:

Flick about Holand in Bayern: Nothing can be ruled out in life
Messi voted in Barcelona presidential election
Liverpool and Real Madrid will compete for Mbappe. Salah may leave amid controversy with Klopp (As)
Pirlo about Ronaldo's rest: He has already scored 20 goals. It is normal for others to score as well. Cristiano-extra advantage
Agent Morabito on the transfer market: We are back in the Doneymar era
The Juve-Porto match will be served by Kuipers, Cakir is scheduled for the Borussia-Sevilla game
Pep Guardiola: Man City were stable when they won the Premier League. Other champions are competing for the top 4