Ukraine

Катастрофа МАУ в Ірані: Данілов зробив заяву щодо чорних скриньок

Іран без участі України чорні скриньки з літака авіакомпанії МАУ розшифровувати не буде. Українське судно збила іранська ракета під Тегераном 8 січня.

Таку заяву зробив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов у ефірі телеканалу "Інтер". За його словами, бортові самописці з українського літака на разі перебувають на території Ірану, а саме у столиці країни Тегерані.

Я можу запевнити громадян України, що без України ніхто не має права торкатися чорних скриньок. Вони перебувають сьогодні на території Тегерану… Ніхто їх не чіпає – ні Міністерство оборони, ні ніхто інший,
– наголосив Данілов.

Він також висловив упевненість, що сума компенсацій, які влада Ірану виплатять родичам загиблих з її вини українців, буде "гідною".

"Я не хочу випереджати події. Але процес іде, він – під контролем. І повірте, компенсація буде гідною", – додав секретар РНБО.

Раніше Міністр закордонних справ Ірану Мохамад Джавид Зариф заявляв, що вони точно не передаватимуть чорні скриньки для розшифровки ані Україні, ані будь-якій іншій країні. Розслідуванням тут має займатися Міністерство доріг та міського розвитку. Щоправда, перед цим у Ірані зазначали, що передадуть чорні скриньки Україні лише у тому разі якщо самі не зможуть їх розшифрувати.

Зауважимо! Чорні скриньки зазвичай залишаються неушкодженими після авіакатастроф. Саме вони можуть суттєво допомогти у розслідуванні причин аварії літаків. Однак, у ситуації із самописцями МАУ виникла неоднозначна ситуація, оскільки Іран підозрюють у навмисному затягуванні процесу розшифрування. 

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: основне

катастрофа літака мау в ірані
Головне про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу