Ukraine

Хто дав дозвіл та чи оскаржуватимуть будівництво дороги до Страдча

Ділянка, де ведуть роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя».
Фото: pmg.ua

Фото: pmg.ua

Яворівська РДА звернулась до правоохоронних органів щодо будівництва дороги біля Страдчу. Як розповів Tvoemisto.tv заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, жодних дозволів на будівництво чи її реконструкцію компанії, яка це зараз робить, не давали. 

Натомість у ТзОВ «Керамбуд», що веде роботи поруч із Страдецькою горою, переконують, що лише ремонтують дорогу і погодження їм на це надали Порічанська сільська рада та Івано-Франківська селищна рада. 

«Вказана територія перебуває в користуванні комбінату. Нового будівництва там не ведуть. Ремонт же відбувається за результатом рішення органів місцевого самоврядування. Щоби зберегти дороги цих населених пунктів, уклали договір між комбінатом та ТзОВ «Керамбуд», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv адвокат ТзОВ «Керамбуд» Василь Медвідь.

Як повідомляла напередодні парафія Успення пресвятої Богородиці в Страдчі, у лісі, біля Страдецької гори, щоденно чулися роботи бензопил та важкої техніки.

«З’ясувалося, що відбувається вирубка лісу на лісовій дорозі та насипання нової дороги. Отець Михайло Нискогуз із нашої парафії надіслав численні звернення до контролюючих органів, лісові господарства та органи державного самоврядування. Стало відомо, що ведеться будівництво об’їзної дороги для доїзду та обслуговування кар’єру Великопільського родовища пісків. Відповідно, введення в експлуатацію цієї дороги унеможливить проведення шкільних екскурсій та багатьох заходів, які проводяться для дітей та молоді», – йдеться в листі.

Створення цієї дороги завдасть, за словами пароха парафії о. Івана Колтуна, непоправної шкоди природі Українського Розточчя й міжнародному іміджу України, бо ділянка, де ведуть роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя».

Серед порушень будівництва, про які дізналася парафія у відповідях на інші листи, йдеться про те, що ліс, у якому ведеться незаконна вирубка дерев та насипання дороги, є у державній власності. Всі рішення щодо нього приймає Львівська ОДА.

Водночас, як повідомили у ЛОДА з посиланням на заступника голови Юрія Бучка, до департаменту дорожнього господарства адміністрації не надходила для погодження проєктна документація щодо будівництва, реконструкції дороги на території Порічанської сільської ради Яворівського району. Також ЛОДА та її структурні підрозділи, зокрема департамент екології та природних ресурсів, не погоджував вирубку у кварталах 14, 15, 16 Великопільського лісництва.

У свою чергу адвокат ТзОВ «Керамбуд» Василь Медвідь стверджує, що ремонт дороги не завдасть шкоди Страдчівській горі, бо відстань між горою і кар’єром – 5 км.

«Дорога, куди буде виїжджати транспорт, є дорогою загального користування. Проїзд не вплине на гору чи екологічну ситуацію. Окрім цього, відбувається зачистка лісової дороги працівниками лісокомбінату, які мають лісорубні квитки і працюють згідно з нормами чинного законодавства», – додає він.

Однак, як уточнив у коментарі Tvoemisto.tv заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, сільська та селищна ради дали дозвіл на користування дорогою, а дозволів на будівництво чи реконструкцію в адміністрації нема. Наразі це питання продовжать вивчати. Водночас до правоохоронних органів вже подала заяву Яворівська районна державна адміністрація. 

Додамо, що за даними You Control, кінцевими бенефіціарними власниками ТзОВ «Керамбуд» є Богдан Козак та Сергій Медведчук, рідні брати депутатів Верховної Ради України від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука.

Ольга Коваль

Football news:

Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated
Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out
Messi has given 20 assists in La Liga. This is the best result of the tournament in 11 years
Chelsea lost by at least 3 goals in the Premier League for the first time in 11 months
Messi scored 20+20 points for the season in the League and repeated the achievement of Henri. In the XXI century, only they did it
Legia won the Polish championship for the 4th time in five years. It repeated the League record for titles (14)