Ukraine

Кіпрська православна церква визнала автокефалію ПЦУ

Кіпрська православна церква визнала автокефалію Православної церкви України. Архієпископ Хризостом II, предстоятель Кіпрської церкви, згадав предстоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія під час божественної літургії.

Про це ПЦУ розповіла на своїй сторінці в Facebook.

«З радістю повідомляємо вам гарну новину: предстоятель Православної Церкви Кіпру архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II в суботу, 24 жовтня, під час синодальної спільної Божественної літургії в монастирі Богородиці Хрісоррогіатісса, що в смт. Пафос, вперше під час Великого входу згадав в Диптиху ім’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Єпіфанія як предстоятеля автокефальної Православної Церкви України», – йдеться в повідомленні.

Кіпрська церква стала четвертою церквою, яка визнала ПЦУ – після Вселенського Патріархату, церкви Греції і Олександрійського Патріархату. Про свої наміри церква говорила ще в березні минулого року, тоді ім’я Єпіфанія пом’янули в стамбульському соборі Святого Георгія під час божественної літургії на чолі з Вселенським патріархом Варфоломієм. На тій службі служив і предстоятель Кіпрської православної церкви Хризостом II.

Україна може залучити до роботи в Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі представників релігійних організацій. Віце-прем’єр і міністр з реінтеграції Олексій Резніков мотивує це тим, що священик має гарний досвід у складних розмовах.

У польському Кракові один з відділів мережі фітнес-центрів Atlantic Sports Fitness вирішив обійти карантин для спортивних установ, почавши працювати як релігійний гурток «Церква здорового тіла».

Суд держави-агресора остаточно відібрав кафедральний собор в окупованому Сімферополі у громади Православної Церкви України.

В аргентинській провінції Санта-Фе євангельська церква перетворилася на «бар» в знак протесту через обмеження релігійних зібрань. Всередині будівлі з’явилися барні столи, а пастори в формі офіціантів розносили відвідувачам Біблію.

Football news:

Napoli stadium will be renamed in honor of Maradona. Mayor of Naples confirmed
Arsenal have conceded 8 consecutive home Premier League games. This is the worst streak since 2007 (9)
Lautaro wants to leave Inter and has approached Mendes to find a new club (Marca)
Wolves forward Jimenez was carried off on a stretcher after a head-to-head collision with David Luiz
Georges Jesus: Maradona had a passion for the game. Ronaldo has it to some extent, Messi does not
Donnarumma on the contract: no Problem. I want to stay in Milan for a long time
Mourinho on 0:0 with Chelsea: if anyone should have won, it was Tottenham. The players in the dressing room are not happy and it's fantastic