Ukraine

Китайські дослідники виявили у кажанів "найближчого родича" коронавірусу, що викликав пандемію

КИЇВ. 11 червня. УНН. Китайські дослідники заявили, що виявили нові види коронавірусу у кажанів, у тому числі той, який, можливо, є одним з найбільш близьких генетично до SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Звіт щодо дослідження опублікований в журналі Cell, передає УНН.

Цитата:

"Чотири нових віруси, споріднених з SARS-CoV-2, були ідентифіковані у ринолофідних кажанів. RpYN06 є найближчим родичем SARS-CoV-2 в більшій частині вірусного генома", - йдеться в звіті групи дослідників на чолі з Вейфен Ші з Університету Шаньдуна.

Деталі

За даними дослідників, їх відкриття в одному невеликому районі провінції Юньнань на південному заході Китаю показують, скільки коронавірусів є у кажанів і скільки з них можуть поширюватися серед людей.

Дослідники зібрали 411 зразків від кажанів в період з травня 2019 року по листопад 2020 року.

"Ми ідентифікували 24 повнорозмірних генома коронавірусу, в тому числі чотири нових, пов'язаних з SARS-CoV-2", - йдеться в звіті.

За словами дослідників, один був генетично дуже схожий на вірус SARS-CoV-2, що викликає нинішню пандемію, - вірусний зразок під назвою RpYN06, взятий у виду кажанів під назвою Rhinolophus pusillus. За їх словами, це буде найближчий штам до SARS-CoV-2, за винятком генетичних відмінностей в шипованому білку, структурі, яку вірус використовує при прикріпленні до клітин.

Разом з вірусом, пов'язаним з SARS-CoV-2, зібраним в Таїланді в червні 2020 року, ці результати ясно демонструють, що віруси, тісно пов'язані з SARS-CoV-2, продовжують циркулювати в популяціях кажанів, а в деяких регіонах можуть зустрічатися з відносно високою частотою, відзначили вони.

Доповнення

Експерти Всесвітньої організацією охорони здоров’я (ВООЗ), побувавши в Ухані, де в грудні 2019 року вперше було зафіксовано спалах викликаного коронавірусом захворювання, прийшли до висновку, що найбільш вірогідною версією поширення інфекції є передача вірусу від диких тварин через проміжну ланку. Коронавіруси, сильно схожі на SARS-CoV-2, були виявлені у кажанів і панголінів.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it