Ukraine

Коаліційні ігрища на Одещині: Альянс Труханова, Гончаренка й "Слуги народу" шокує

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

Андрій Бодров
Андрій Бодров

Політичний консультант

Фото з відкритих джерел

Закінчилися великі місцеві перегони. Кулуари зашуршали списками коаліцій, кандидатур на секретарів і керівників комісій. Це смачно. Це - контроль. І народжуються в цьому шарудінні найхимерніші конфігурації.

Про це пише Андрій Бодров на своїй сторінці в Facebook Facebook.

"Ширка"-2007 вдавилася б від заздрості. Але - куди подітися! Завдання ж стоїть…

Особливо гостро воно стоїть у "Слуги народу". Результат якої різко відрізняється від минулорічних парламентських. Без впливу "внизу" важко буде сподіватися на хороші показники в можливій достроковій кампанії у ВР. Ось і триває пошук "інших" інструментів забезпечити контроль над регіонами і великими містами.

Іноді інструменти класичні, іноді - вельми "нестандартні".

Наприклад, коаліційні ігрища в Одеській обласній та міській радах. Альянс труханівської "Довіряй справам", гончаренківської "Європейської солідарності" і багатоглавої на одеському рівні "Слуги народу" викликає шок навіть у дуже бувалих одеських виборців. У планованих розкладах "слуги" отримають крісла голови облради та секретаря міського парламенту. Для звіту в Офіс президента - реляція про ефективність місцевих гравців, для самих гравців - контроль над земельними, бюджетними ресурсами і комунальною власністю.

Бажання "високих договірних сторін" швидше визначити правила гри і "хто кому Рабінович" абсолютно зрозуміло. Але незрозуміло одне - невже ніхто з технологів-політологів-консультантів не сказав сторонам, що цей "злегка протиприродний" союз виглядає досконалим відходом від декларованих принципів на передвиборному етапі? Адже влучних взаємних плювків з боку всіх на адресу всіх вистачало з надлишком. І як тепер забезпечувати виконання іншого першочергового завдання - зберегти рейтинг підтримки президента і партії в цілому? Для реалій Одеси союз "Євросолідарності" і "слуг" - не те що не найкращий, напевно – найгірший шлях до реалізації цього завдання. Адже рейтинг базується на довірі населення, а не внутрішніх міжсобойчиках вчорашніх опонентів!

Як потім "слузі народу" виправдатися за деякі "цікаві" голосування вчорашніх опонентів? Чи надовго представник правлячої партії залишиться секретарем міськради або головою облради, якщо "слуги" не будуть підтримувати голосування по розпилу територій і бюджетів? А якщо будуть, то що станеться з рейтингом партії? Невже інтереси місцевих стейкхолдерів партії важливіші за імідж президента? Адже є небезпека, що перебуваючи в цьому союзі в меншості, партія не контролюватиме реалізацію своїх партійних принципів, але опиниться в заручниках дій інших місцевих гравців. А це - прямий шлях до постійних виправдань за чужі розпили і занепаду політичного бренду на Одещині.

Андрій Бодров

Football news:

Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018
Mourinho on Rashford's words: Go to Opta and draw your own conclusions. Liverpool - Manchester United-and so quite a loud match
Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place