Ukraine

Кольорова гама, шрифти і символіка: що вважаєтья політичною агітацією у "день тиші" (Відео)

вибори
вибори foto

Деякі політики не поприбирали борди, хоча це передбачено законодавством

Будь-яка агітація під забороною, інакше ж  - адмінпокарання. Завтра українці обиратимуть місцеву владу, а сьогодні - день тиші. Тож не можна розповсюджувати агітки, закликати голосувати чи не голосувати за певних кандидатів, а також публічно оцінювати їхню діяльність. Як дотримуються у Києві дня тиші – знають журналісти "5 каналу".

Вчора був останній день, коли кандидати могли про себе розказати, показати і, зрештою, після себе прибирати всі агітаційні матеріали. 

Журналісти "5 каналу" проїхали вулицями столиці і побачили, що частина політиків свої агітаційні матеріали не прибрали. Можна побачити навіть обличчя кандидатів в політичній партії, а також їхні номери, за якими кандидати стоять у виборчому бюлетені. 

У комітеті виборців України переконані, що можна вважати політичною агітацією відповідні порушення дня тиші, навіть ті, де на борді не зазначені прізвища та імена кандидатів чи політичної партії, а просто зберігаються кольори або гасла. 

"Якщо зберігається кольорова гама, шрифти, окремі елементи символіки або виборчої кампанії – це можна вважати незаконною агітацією і за це передбачена адміністративна відповідальність. Тобто штраф в приблизно в 1700 грн. Але довести ці випадки дуже складно. Політики не розуміють, що таке порушення принципово не впливає на хід виборчої кампанії, не додає їм політичних дивідендів. Якщо ви бачите, що відбувається незаконна агітація, ви повинні повідомляти правоохоронним органам, а також зробити для себе висновок – чи є сенс в тому, щоб підтримувати політичну силу, яка нехтує нормами закону", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Також зустрічали маленькі політичні наліпки на парканах чи стовпах. 

У комітеті виборців України зазначили, що однією із проблем виборчого законодавства є те, що в інтернеті проконтролювати політичну агітацію фактично неможливо. 

Нагадаємо, що завдання дня тиші полягає в тому, що виборець може спокійно пройтися вулицею, зробити зважене рішення і, відповідно, завтра проголосувати без політичної агітації.

Евеліна Михайленко, "5 канал"

Football news:

Khabib reacted to Maradona's death: One of the greatest. Millions love football because of it
Gasperini on 2:0 with Liverpool: This is unbelievable. Atalanta played their football
Simeone on Maradona's death: Impossible to believe. He infected us with football. This is a great loss for me
Bayern and city are already in the Champions League play-offs. Who is already with them, and who is in step?
Conte Pro 0:2 from Real Madrid: We saw the difference between them and us. Inter made too many gifts
Liverpool have never scored a goal against Atalanta in their home Champions League match
Liverpool lost at home for the first time in 2 years! Gave Atalanta a couple of goals and never hit a goal