Ukraine

Коронавірус: де і як в Україні проводитимуть діагностику

У Центрі громадського здоров'я України розповіли про нову тест-систему для діагностики китайського коронавірусу.

Тест-система знаходиться у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я України. Для дослідження зразки будуть направлятися саме сюди, повідомили на сайті МОЗ.

На отримання результатів тесту потрібно приблизно 5-7 годин робочого часу від моменту отримання зразка аналізу лабораторією.

Купити тест-систему для самостійного користування неможливо, а діагностику здійснюватимуть лише у випадках, які чітко підпадають під критерії Всесвітньої організації охорони здоров'я як підозрілі.

Тест-система та реагенти розраховані приблизно на 30 досліджень, чого, за даними фахівців, "достатньо до моменту отримання чергових реагентів".

Підготовку пацієнта до діагностики має забезпечити лікар. Усі медики отримали настанови та рекомендації ВООЗ щодо ведення пацієнтів з підозрою на нову коронавірусну інфекцію. Також заклади охорони здоров'я отримали методичні рекомендації щодо забору зразків та транспортування до лабораторії.

Раніше науковці лабораторії у Києві заявили, що розробили тест-системи для виявлення коронавірусу.

Станом на 16 лютого у світі зареєстровано 69,2 тисячі лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус, з них 1 669 - летальні.

Зараз ви читаєте новину «Коронавірус: де і як в Україні проводитимуть діагностику». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua