Ukraine

Коронавірус в Україні 29 жовтня: чим загрожує втрата нюху та як навчатимуться школярі після канікул

В Україні зафіксовано 370 417 інфікованих коронавірусом і 6 868 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 7 342 нових випадки. Станом на 20:00 29 жовтня відомо про 370 417 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 6 868. Кількість одужалих становить уже 151 632.

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 370 417 підтверджених випадків COVID-19. 

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Києві — 577, у Харківській області — 675, у Хмельницькій — 478, в Одеській — 416 та у Львівській області — 405.

Натомість областей, де не зафіксовано нових випадків COVID-19, немає. Найменше випадків коронавірусу (менше 100) зафіксували у Луганській — 66 та Кіровоградській — 96 областях.

Детальна ситуація з інфікуванням коронавірусом в областях станом на 29 жовтня має такий вигляд:

Чим загрожує втрата нюху

Втрата нюху стала яскравим симптомом коронавірусу. На перший погляд це виглядає дрібницею, особливо якщо порівняти з високою температурою, сильним кашлем чи вбивчою слабкістю, які може спричинити COVID-19. Утім, це зовсім не так.

Як зазначила колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, втрата здатності відчувати запахи, а разом з тим й смаки, "може сильно погіршувати якість життя — через брак відчуттів та навіть можливості насолоджуватися їжею".

"Втрата нюху, а разом з ним і смаку, означають втрату приблизно 40% можливостей сенсорної системи. Це може неабияк вплинути на якість життя. Наприклад, втрата здатності відчувати смак їжі може бути причиною того, що люди з аносмією втрачають вагу, пропускаючи прийоми їжі чи споживаючи значно менше, ніж зазвичай. Зокрема, є деякі дослідження, які пов’язують аносмію у разі COVID-19 з депресією та тривожністю", — розповідає Супрун.

Вона додала, що у випадку з COVID-19 цей симптом зустрічається на перших етапах хвороби найбільш часто.

"Відмінною рисою від інших вірусних хвороб є те, що втрата нюху через COVID-19 є раптовою, і трапляється навіть коли людина не має нежиті чи закладеності носа та може вільно дихати носом. Так само раптово нюх може повернутися назад. Крім цього, втрата нюху може бути єдиним симптомом хвороби", — каже Уляна Супрун.

Утім, як зауважила колишня в. о. міністра охорони здоров'я, нюхові нейрони здатні до регенерації, і більшість людей менше, ніж за чотири тижні повністю відновлюють цю функцію.

"Погана новина — не кожна людина після хвороби може відновити нюх повноцінно чи до того рівня, яким він був до хвороби. Для когось відновлення нюху може зайняти навіть рік чи більше", — повідомила Супрун.

Як пришвидшити відновлення нюху і смаку?

За словами Уляни Супрун, наразі у світі рекомендують застосовувати назальні кортикостероїди (краплі для носа, які мають протизапальну дію) для тих пацієнтів, які мають втрату нюху понад два тижні.

Також корисно тренувати нюх. Приміром, періодично нюхати різні ефірні олії, щоб спонукати сенсорну реакцію. Також у нагоді може стати кисла чи солодка їжа, страви зі спеціями, додала Супрун.

Як навчатимуться школярі після канікул

Після канікул не всі школярі повернуться за парти. Міністерство освіти і науки раніше дало рекомендації, як відновлювати навчання.

Про це розповіли у ТСН.Ранок.

Залежно від епідситуації в регіоні у МОН рекомендують початкову школу максимально виводити на очне навчання, а старші класи - на змішане. Натомість у "червоній" карантинній зоні вчитися радять винятково дистанційно.

Утім, до рекомендацій міністерства в областях дослухалися по-різному. У "червоних" Івано-Франківську й Тернополі напередодні повернулися за парти всі учні. У Чернігові за парти сіли тільки учні початкової школи, а старшокласників перевели на дистанційку.

Ще з половина обласних центрів, які теж перебувають у "червоній" карантинній зоні, чекають на роз'яснення згори, у якому форматі починати вчитися від понеділка, 2 листопада. 

Тим часом столичні школярі, за рішенням київської влади, у четвер, 29 жовтня, повертаються після канікул за парти. До слова, Київ перебуває у "помаранчевій" карантинній зоні. 

Нагадаємо: 

Football news:

Davis is named the best player in Canada in 2020
Iker Casillas: Zidane is great. He has earned the right to coach Real Madrid
Gattuso on Napoli: Almost lost to AZ, although they could have reached the playoffs
Mikel Arteta: Arsenal in the Premier League are not as formidable in attack as in the Europa League
Roma have 4 wins in 5 rounds of the Eurocup season for the first time
Soboslai could move to Leipzig in the winter if Salzburg fail to qualify for the Champions League play-offs. The midfielder is also of Interest to Bayern
Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years