Ukraine

Кравчук допускає розширення використання російської мови в ОРДЛО

Кравчук допускає розширення використання російської мови в ОРДЛО
Кравчук вступився за російську мову. Фото: УНН

Представник України в Тристоронній контактній групі, перший президент Леонід Кравчук допускає можливість більш широкого застосування російської мови.

"Виходячи з Конституції та європейських законів, можна в цих регіонах зробити кроки до більш широкого застосування російської мови. Це не буде порушенням українського законодавства", - сказав він в інтерв'ю "Українському радіо".

Він вважає, що українська влада може внести зміни до законодавства щодо застосування російської в ОРДЛО. Наголосив, що це не означає надання іноземній мові статусу державної.

Перший президент сказав, що Конституція України передбачає право національних меншин на розвиток і застосування своєї мови. Про російську як другу державну там не йдеться.

При цьому він заявив, що лише мовою повернути Донбас не вийде.

У коментарі "Слово і діло" заяву Кравчука прокоментував політолог Дмитро Купира.

"Я не бачу в цьому проблеми, але це не буде ключем для вирішення ситуації загалом. Кравчук бачить своїм завданням запропонувати свої ідеї. Тому він вирішив йти таким шляхом. Проблеми в цьому немає, і гіпотетично Україна може взяти на себе такі зобов'язання, але я не думаю, що щось суттєво зміниться тому, що в Україні немає проблеми із спілкуванням будь-якою мовою", – сказав Купира.

Він вважає, що місцевій владі можна дозволити використовувати російську мову під час надання державних послуг, якщо будуть поступки у процесі врегулювання основних вимог.

"Якщо говорити про російську мову в контексті пропозиції Кравчука, то в нього дуже обмежений арсенал. Вчергове ми повертаємося до того, що ця пропозиція сама собою є не дуже цікавою, бо в тому регіоні люди завжди користувалися російською мовою і ніколи проблем з цим не було", – сказав експерт.

Перший президент України, глава вітчизняної делегації в Тристоронній контактній групі на переговорах щодо Донбасу Леонід Кравчук допускає зміну місця зустрічей ТКГ через ситуацію в Білорусі.

Зараз ви читаєте новину «Кравчук допускає розширення використання російської мови в ОРДЛО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Bartomeu has suspended Suarez's transfer to Atletico. He doesn't want to let a player go to a competitor for free
Robinson on bale: one of the 10th anniversary deals for Tottenham and a world-class player
Fulham want to rent Leipzig striker Lukman
Bruce about BLM: We are getting down on our knees, but is progress visible? Big question
Benteke alli at PSG: Playing with Neymar and Mbappe will raise his level. Dele will be great
Sandro Tonali: Zlatan is an example for Milan and an idol for everyone
PAOK FC have signed striker Colak. He was in the top 3 for goals in the Croatian League last season