Ukraine

Країни Балтії внесли Лукашенка та його оточення до "чорного списку", запровадивши санкції

Санкції застосовуються з 31 серпня 2020 року до 30 серпня 2025 року.

Естонія, Латвія і Литва запровадили санкції проти 128 білоруських посадовців, у тому числі президента Олександра Лукашенка.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Естонії у Twitter.

"Сьогодні Естонія разом з Латвією та Литвою розширили список білоруських посадовців, на яких розповсюджується заборона в'їзду", - йдеться у повідомленні.

Як сказано на сайті МЗС Естонії, санкції застосовуються з 31 серпня 2020 року до 30 серпня 2025 року.

Усього до списку обмежувальних заходів внесли 128 осіб. Серед них Лукашенко та його син Віктор, керівник адміністрації президента Ігор Сергієнко та його перший заступник Максим Риженков і заступники Ольга Чуприс, Дмитро Крутой, а також інші чиновники адміністрації Лукашенка.

Окрім них, санкції запроваджено проти голови Центральної виборчої комісії Лідії Єрмошиної та членів ЦВК, міністра внутрішніх справ Юрія Караєва та його застпуників, державного секретаря Ради безпеки Білорусі Валерія Вакульчика та ексдержсекретаря Андрія Равкова, керівника КДБ Івана Тертеля, керівника Слідчого комітету Івана Носкевича та його заступників, ексгенпрокурора Олександра Конюка та чинного генпрокурора Андрія Шведа, а також керівників і інших представників силових органів.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом. Почалися масові протести, які не вщухають майже два місяці. Силовики жорстоко розганяють людей, застосовують силу, масово арештовують. 

Україна, як і низка країн Євросоюзу, не визнала Лукашенка легітимним президентом. Зокрема, йдеться про владу Німеччини, Латвії, Литви, Словаччини, Естонії, Данії та Чехії тощо. ЄС вимагає проведення повторних виборів. Своєю чергою, Лукашенко заявив, що "нікого не просив" визнавати його легітимність.

Тим часом у Путіна прокоментували відмову країн заходу визнати легітимність, заявивши, що рішення низки європейських країн не визнавати Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусії суперечать міжнародному праву та є втручанням у внутрішні справи Білорусі.

Відео Протести у Білорусі: влада країни залякує громадян, а в неділю планується "народна" інавгурація

Влада Білорусі залякує громадян і погрожує зброєю. Зараз протести проти Лукашенка тривають, але вони малочисельні. А от на вихідні плануються масові мітинги і демонстрації. У Мінську напередодні мітингарі виходили невеликим групами. І ставали в ланцюги вздовж доріг із біло-червоно-білими прапорами. На сьогодні білоруська опозиція призначила загальнонаціональний страйк. Працівників держпідприємств закликають не виходити на роботу. А в неділю обіцяють так звану "народну" інавгурацію Світлани Тихановської, яку багато хто вважає справжньою переможницею президентських виборів. Тим часом у тамтешньому МВС вже залякують протестувальників застосуванням бойової зброї.

Протести у Білорусі: влада країни залякує громадян, а в неділю планується "народна" інавгурація

Football news:

Joshua Kimmich: Lokomotiv played a brilliant match
Ashley young: If we play the same way as Shakhtar, we can take points from Real Madrid
Flick about 2:1 with Loko: the Victory looks deserved, although not as confident as we expected
Conte Pro 0:0 with Shakhtar: Inter are on the right track. We dominated, but we were unlucky
OPTIONS that left the Team in the game: penalty on Lewandowski turned in an offside position
Fabinho was injured in the match against Midtjylland. Replaced by 19-year-old Rhys Williams with 3 games in charge
Josep Bartomeu: Retirement after relegation from the Champions League would be a simple decision. But it was impossible to leave Barca in the hands of managers with limited skills