Ukraine

"Купуй зараз – оплачуй потім": як змінилися платіжні звички європейців у Чорну п'ятницю 2020

У Європі зросла популярність таких платіжних сервісів, як Klarna і ClearPay, у період масштабних розпродажів на Чорну п'ятницю, яка у 2020 році випала на 27 жовтня. Про це свідчать результати дослідження, проведеного постачальником фінансових послуг Mollie, який охоплює 101 тисячу продавців з усієї Європи.

Згідно з даними звіту Mollie, загальна кількість платіжних операцій, здійснених у Чорну п'ятницю в період з 2019 року по 2020 рік збільшилася на 56%, про що пише Finextra.

Нові платіжні звички споживачів

Послуга "Купуй зараз – сплачуй потім" стала досить популярною. На неї припадає 2,5% трансакцій у порівнянні з 1% у 2019 році. Саме Klarna, ClearPay та інші платіжні платформи пропонують таким способом.

Тим часом, мобільні платежі все ще залишаються нішевими – таким чином було здійснено лише 0,25% трансакцій у Чорну п'ятницю, а минулого року ще менше – всього 0,2%.

Логічно, що такі фінтех-компанії, як Klarna, які продемонстрували грандіозні успіхи в цьому році, були настільки популярними і в Чорну п'ятницю. Така тенденція лише підкреслює гнучкість платіжних звичок споживачів,
– зазначив Кен Сендорс, комерційний директор Mollie.

Нещодавнє дослідження консалтингової компанії Capco показало, що за останній рік десятки мільйонів британців купували продукти чи послуги за принципом "купуй зараз – оплачуй потім".

Однак така звичка має і низку ризиків. За даними дослідження Mollie, понад половина споживачів віком 18-34 роки, які користувалися послугою "купуй зараз – оплачуй потім", не здійснили платіж. Окрім того, майже дві третіх споживачів вважаються, що такий сервіс змушує їх витрачати більше та підвищує шанси стати боржником.

Поділитися новиною

Football news:

Leonardo on the contracts of Neymar and Mbappe: We are not going to beg them to stay. But I have a good feeling
Boca Juniors won the Diego Maradona Cup by beating Banfield on penalties
Man City, Barcelona and Bayern have congratulated Pep on his 50th birthday
Solskjaer parked the bus at Anfield, as Mourinho did. Ins about the match Liverpool - Manchester United
Liverpool dominated the first half-hour but did not exploit Pogba's weaknesses. Manchester United leveled the game and had the best moments
Inter will change the logo and name for the 113th anniversary of the club in March
Jorge Valdano: With Ronaldo gone, Real Madrid are missing a goal for the match. Now there are no goalscorers