Ukraine

Ліки, продукти та речі із секонд-хенду: в Одесі "Музей виборчого трешу" показав, чим політики підкуповують виборців (Відео)

'Музей виборчого трешу'
'Музей виборчого трешу' 5 канал

У музеї півтори сотні експонатів і всі вони демонструють, за які саме речі українські виборці продають свої голоси

Координатори "Музею виборчого трешу" демонструють експонати, які старанно збирали протягом кількох років. Тут, окрім традиційних агітаційних парасольок, шарфів, пакетів та гречки, є продуктові та медичні набори.

Виставка поділена на зони залежно від технологій, якими користувалися політичні сили. Наприклад, тут - скульптури Маріо та Дарта Вейдера. Це - реально зареєстровані на виборах кандидати, завданням яких було відтягнути голоси.

А ось ця фігура має назву фарбований лис - вона символізує кандидатів, які постійно змінюють політичну приналежність. У музеї представлені експонати зі всієї України. Є речі, навіть, із секонд-хенду.

У музеї півтори сотні експонатів і всі вони демонструють, за які саме речі українські виборці продають свої голоси.

"Закликаємо виборців голосувати і звертати увагу на ідейні засади кандидата, а не на те що він дав чи яке шоу влаштували", - наголосила координаторка руху "Чесно", співорганізаторка виставки Ірина Вівчар.

А от покарати за підкуп виборців - нечесних кандидатів майже неможливо, адже факт підкупу має бути зафіксований одразу ж - до кінця виборчої кампанії. Крім того, підкупом вважаються дарунки вартістю понад 6 прожиткових мінімумів, це - понад 13-ть тисяч гривень.

"Фактично покарання за виборчий злочин як таке не працює, на жаль, не працює, можливо за тим змінами, які внесли до виборчого кодексу, ці вибори будуть іншими, але за ці експонати, які є в музеї, ніхто не був покараний", - каже координаторка руху "Чесно", співорганізаторка виставки Віта Думанська.

Відкрити подібні виставки планують у 8-ми містах України. Працюватимуть вони протягом місяця. Вхід - вільний. У такий спосіб організатори прагнуть допомогти людям робити вибір з розумом, а не емоціями або з користю.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

Football news:

Khabib was ranked seventh in the ranking of the best-selling athletes of 2020. First place for Messi, second — for Ronaldo
Dzeko to the Juventus referee: it's always the same with them
Rhodri about 2:5 with Leicester: they were lucky. Football was unfair to Manchester City
Koeman changed the Barca scheme: it seems that the attacking stars and Frankie De Jong have become more comfortable (but we will not overestimate the result)
Stefano Pioli: I Am happy with Tonali and Braim's performance. They can help Milan a lot
Manchester City bought Ruben Dias for 68 million euros and sold Otamendi to Benfica for 15 million
West ham are ready to rent Rugani with a buy-out option. Juve want to sell the defender for 18 million euros