Ukraine

Літній відпочинок: купатися можна і засмагати теж

Літній відпочинок: купатися можна і засмагати теж

Буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, як і в інших країнах

Фото з архіву pogliad.ua

МОЗ офіційно дозволило українцям ходити влітку на пляжі і купатися в річках і на морі. Про це під час брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

- Хороша новина - цього сезону ми зможемо купатися. Ми провели консультації з Інститутом епідеміології інфекційних хвороб Національної академії медичних наук і вони підтвердили, що морська сіль разом із ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника вірусу. Тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, як і в інших країнах, - зазначив Ляшко.

Він додав, що в прісній річці збудник коронавірусу може виживати. Однак, за даними фахівців, у річках з проточною водою інфікуватися дуже складно і це може відбутися тільки під час близького контакту. Тому, підкреслив Ляшко, МОЗ розробило кілька рекомендацій щодо правил відвідування пляжів. До них входить:

Він також рекомендував не відвідувати пляжі людям з групи ризику.

- Це люди, які старші за 60 років, а також люди з хронічними захворюваннями. Також потрібно буде дотримуватися дистанції від інших людей – не менше двох метрів. Це наш постулат на цей період. Ну і дотримуватися правил особистої гігієни. Також всі, хто буде відпочивати, повинні використовувати маску для обличчя, щоб не було передачі збудника, - підкреслив Ляшко.

Куди подіти дітей влітку

Шкільні табори не працюють, оздоровчі сподіваються відкрити. Путівки в дитячі табори у травні зазвичай розлітаються дуже швидко, а найдалекоглядніші батьки купують і бронюють місця для своїх чад, та ще й з хорошою знижкою, у лютому-березні. Але цього року через коронавірус звичний ритм життя порушено, і після дистанційного закінчення навчального року школярі ризикують ще й усі канікули провести вдома біля комп’ютера.

Степан КРАЙНЯК

Football news:

Chelsea has a verbal agreement with Werner. The documents are almost ready
Bonucci on the move to Milan: It wasn't useless. I have become a better person
LeBron, Liverpool and Barcelona support the protests in the US. It is (almost) impossible to understand why, but let's try
Handshakes are now banned, but where did they come from and when did they come to football? By the way, they were banned even in the 20s after the Spanish
Agent about the possible departure of Saul from Atletico: He is already at a very big club
Menezes is close to moving to Regina. The club can enter Serie B
Balotelli refused to terminate his contract with Brescia. The club notified him of his dismissal