Ukraine

"Люди повинні знати будь-яку інформацію про вакцину": експерт про засекречення даних щодо закупівлі медпрепарату (Відео)

Валерій Івасюк
Валерій Івасюк 5 канал

Колишній заступник очільника МОЗ заявив, що інформація про ліки не може бути засекреченою, якщо вона стосується здоров'я і життя громадян

Наказ про засекречення даних щодо закупівлі вакцини від коронавірусу є юридично недосконалий і нелегітимний. Про це в ефірі ток-шок "Дійові особи" на "5 каналі" сказав колишній заступник міністра охорони здоров'я України (2006-2008 рр.) Валерій Івасюк.

"Страшним словом в цьому наказі є "тощо". Це означає, що все, що стосується інформації про саму вакцину, виробників, постачальників, ціну, всі якості і безпечності цього виробу – засекречені. Але я не визнаю цей наказ. Він не є юридично досконалим і легітимним", – розповів він.

Валерій Івасюк нагадав, що коли був заступником міністра охорони здоров'я, то підійшов до очільника відомства і сказав, що "практика, коли кожен заступник міністра видає накази – це практика юридично неправильна".

"Накази видає виключно міністр або виконуючий обов'язки за відповідним наказом міністра, який доручає на випадок хвороби або відпустки. Отже, порушена процедура управління галуззю Міністерством охорони здоров'я. Цей наказ він не є юстований, тобто він не є затверджений Міністерством юстиції", – сказав експерт.

Колишній заступник міністра додав, що цей наказ розповсюджується на всі медичні сфери всіх відомств.

"Якщо видається наказ, який зачіпає сферу охорони здоров'я, незалежно від підпорядкування, то він має бути завізований. Там маю бути підписи міністрів всіх відомств. Цього немає", – пояснив він.

Валерій Івасюк також розповів, що перед тим, як їхати на ефір в студію "5 каналу", він консультувався з професорами-цивілистами, які дали йому роз'яснення з цього приводу.

"Вони пояснили, що є поняття в теорії держави і права, яке говорить, що люди повинні знати будь-яку інформацію. А тим більше, якщо це стосується їхнього здоров'я і життя", – підсумував колишній заступник очільника МОЗ.

Нагадаємо, що сьогодні Україна уклала угоди з шістьма компаніями-виробниками вакцин від COVID-19 про нерозголошення даних про медпрепарати. У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що дані були засекречені на вимогу виробників.

Football news:

Paul Pogba: Manchester United must win something. I don't like to play and not win
Coach Athletic Marcelino: Barcelona beat us in the Cup final because they were clearly better
Real Madrid: Congratulations to Barcelona and its fans on a well-deserved victory in the Spanish Cup
Antoine Griezmann: I am happy at Barca. We want to win La Liga as well
Ronald Koeman: This is not Messi's last game for Barca in the Spanish Cup, I hope
Lionel Messi: I lift a special trophy as the captain of a special club. We are happy
Koeman won the Spanish Cup for the seventh time both as a coach and as a Barcelona player