Колишні бранці, звільнені з полону майже місяць тому, повертаються до нормального життя. Сьогодні кільком із них відновили документи. Для зручності, мобільний сервісний центр МВС приїхав до санаторію, де українці проходять реабілітацію. Поки відновлювали, зокрема, водійські права, ексбранці розповідали 5-му каналу і про життя на волі. Деталі у сюжеті журналіста "5 каналу" Єви Ніколашвілі. 

"Я родом з Вірменії, але я не вірмен, я громадянин України", – каже колишній полонений Едуард Алоян.

Це водій з Алчевська Едуард Алоян. У полоні бойовиків він пробув майже два роки. Його засудили до 12 років позбавлення волі нібито за шпигунство. За версією слідства, здійснюючи пасажирські перевезення, українець нібито возив на територію "ЛНР" зброю та боєприпаси, а також фотографував та знімав об'єкти, які цікавили українську сторону. Чоловік зізнається: у перші дні на волі – довелося важко.

"Все дико. Людей побачити там, десь там шурхіт – для мене це було дико, тому що я ще не усвідомив, що ми на свободі. Реально 29 грудня наше друге День народження", – про перші дні на воді розповідає Едуард. 

Що робитиме далі, Едуард поки що не вирішив. А от інший звільнений бранець – Олександр Пауков із подальшими планами визначився. Розповідає: повернеться у Сєвєродонецьк, щоб продовжити навчання.

"Планую далі вчитися в місті Сєвєродонецьк – Даля. Зараз поновився на третій курс. Програміст", – повідомляє колишній полонений Олександр Пауков.

На реабілітації у санаторії Олександр планує провести ще тиждень.

полонені
полонені
полонені5 канал

"Місяць минув, впринципі, дуже добре, нас підлікували, зробили повне обстеження. Зараз нам виписали процедури з відновлення, все таки перебували довгий час на непідконтрольній Україні території. Фізично ослаблений", – каже Олександр. 

Оптимістично налаштований і Василь Санін. Планує піти у політику.

"Решту життя планую присвятити тільки одному, не буду займатися нічим, ні бізнесом, ні якими іншими справами, тільки звільненням рідного Донбасу", – розповідає колишній полонений Василь Санін.

Щоб повернутися до нормального життя, ексбранці відновлюють документи. У п'ятницю до санаторію, де проходять реабілітацію звільнені з полону, приїхав мобільний сервісний центр МВС. Там водійські права отримали п'ятеро людей.

Єва Ніколашвілі, Юрій Усик, "5 канал"

Як українська сторона прибула на обмін – велика фотогалерея