Ukraine

«Ми будемо робити все, щоб зберегти пам’ятку, незважаючи на те, хто стоїть за її руйнуванням і залученням державних органів у підтримку», — А. Москаленко про будинок на вул. К. Левицького, 10

Місто продовжує боротьбу за збереження пам’ятки на вул. К. Левицького, 10, у якій вибили двері на місці віконного отвору. Як повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, зараз на працівників управління охорони історичного середовища вчиняється тиск, почали надходити депутатські звернення від депутатів ОПЗЖ з Донецької області, щодо дій міста в напрямку збереження пам’ятки.

«Будинок на вул. Левицького, 10 — це пам’ятка архітектури. Вона досить знакова для міста, має гарні інтер'єри. Так, німецькою урядовою структурою (GIZ) було інвестовано багато коштів у збереження внутрішньої частини будинку — інтер'єрів, сходової клітки.

Однак, вже протягом тривалого часу боремося з незаконним вибиттям дверей на місці віконного отвору у цьому будинку. Є судовий процес, і там стоять бетонні плити, щоб унеможливити жодні незаконні роботи. Адже, це було вульгарне вибиття і руйнування пам’ятки. Навіть за один день з’являлися деякі документи, які намагалися узаконити це вибиття. Так було з довідкою від БТІ про те, що нібито там був вихід, хоча його не було. Тобто документ зробили вже по факту.

Натомість, зараз почалися такі події, які підпадають під класифікацію як тиск на наших працівників, адже за цим вибиттям стоять колишні «регіонали». Почали надходити різні депутатські звернення, запити від депутатів ОПЗЖ з Донецької області щодо, наголошу, не незаконних, самовільних робіт з вибиття, а щодо тих робіт, які ми зараз розпочинаємо, — реставрації цієї пам’ятки, адже ми хочемо відновити вікно і забрати ці двері. Тобто надходять дуже дивні запити, щоб міністерство взяло все на особистий контроль і, мовляв, хто дозволив це робити? І нікого не цікавить, що попередні дії - це було руйнування, а намагаються здійснювати тиск через те, що ми хочемо пам’ятку зберегти.

Тому ми будемо це публічно озвучувати, бо це тиск на наших працівників. Тепер їм доведеться «тоннами» відписувати листи в кожне міністерство, у кожну інституцію, в правоохоронні органи і надавати пояснення своїх дій. Це повний абсурд!

Наголошу, що ми будемо робити все згідно з чинним законодавством і здоровим глуздом, щоб зберегти цю пам’ятку, незважаючи на те, хто стоїть за її руйнуванням і намаганням залучити державні сили в підтримку.

Відзначу, що у будинку є активні мешканці, які також за це дуже переживають", — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Football news:

Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan