Ukraine

Михайло Гнатюк: У нас єдине відділення в області, яке лікує дітей на онкологічні захворювання

В усіх країнах світу, у тому числі й в Україні, статистика захворювання на рак поступово зростає у всіх вікових категоріях, у тому числі у дітей. Якщо те, що дорослі частіше хворіють на рак, пов'язано зі старінням населення на планеті, то зростання дитячої захворюваності - з іншими факторами. Нині більше народжується дітей з проблемами. 

- У нас єдине відділення в області, яке лікує дітей на онкологічні захворювання. Ще є 5 ліжок в обласному онкодиспансері для променевої терапії і 2-3 ліжка в хірургічному відділенні міської дитячої лікарні для того, щоб зробити оперативне втручання чи біопсію. Якщо дитина поступає до нас у відділення, у нас абсолютно адаптоване відділення. У нас прекрасний, підготовлений персонал, який робить будь-який протокол, що існує у світі. Ми лише не виконуємо в наших умовах протоколи де йде високодозовий 5-грамовий метотрексат і там де йде метотрексат 12 грам, - розповів Михайло Гнатюк, завідувач відділення кардіоонкогематології Чернівецької обласної дитячої лікарні.

Також він зазначив, що у відділенні не проводять високодозову терапію, лікування пухлин головного мозку у випадках, коли потрібно щоб був лінійний прискорювач. Тому що в області немає лінійного прискорювача для опромінення головного мозку. Лінійний прискорювач має бути на таку область як Чернівецька, тим більше, що збільшилась кількість пухлин головного мозку не тільки в дітей, а й у дорослих. 

- За останні 7-8 років у нас більше з'явилося пухлин головного мозку. Якщо за рік було 1-2 дитини, то тепер 16-18. Загалом на обліку в нас зараз знаходиться 175 дітей від 1 до 18 років. А за минулий рік у нас вперше встановлено діагноз онкологічне або онкогематологічне захворювання у 32 дітей. На першому місці серед захворювань ідуть лейкемії, а на другому місці рак головного мозку, потім уже нефробластома, нейробластома, - додав Михайло Гнатюк.

Розмову вів Анатолій ІСАК, відео Артема АРТЕМЕНКА