Ukraine

Мінськ та Москва незадоволені можливим виступом Тихановської на засіданні Ради ЄС

Мінськ та Москва незадоволені можливим виступом Тихановської на засіданні Ради ЄС
За даними ЗМІ, Тихановська має виступи на засіданні Ради ЄС 21 вересня. Фото: AFP

Офіційні Мінськ і Москва майже одночасно засудили повідомлення про те, що лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська може виступити на засіданні Ради Європейського Союзу в форматі міністрів закордонних справ країн ЄС 21 вересня.

Так, речник міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Глаз заявив, що це стало б "нахабним і неприхованим втручанням у внутрішні справи" його країни та "повною неповагою до її громадян". За його словами, таким чином "реалізується курс на підрив суверенітету Білорусі", і позицію офіційного Мінська з цього питання вже довели до представника Євросоюзу в Білорусі й до "відповідних осіб" у Брюсселі, пише "Радіо Свобода".

Тим часом речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що "загравання" представників МЗС країн ЄС із самопризначеним представником білоруської опозиції та запрошення її до Брюсселя "на спілкування - це складова сценарію втручання у внутрішні справи Білорусі".

Як відомо, у Білорусі з 10 серпня тривають масштабні протести проти режиму Лукашенка. Білоруська опозиція готує санкційниий список, у який ввійдуть особи, причетні до тортур, незаконних арештів і знущань над затриманими під час протестів. Його передадуть в Туреччину, Росію, країни Євросоюзу, США та Україну.

Зараз ви читаєте новину «Мінськ та Москва незадоволені можливим виступом Тихановської на засіданні Ради ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Milner on 1-0 with Ajax: it was important for Liverpool to show a good game after a week of UPS and downs
Lukaku has 4+2 in the last 3 games in the Champions League. He participated in all 6 Inter goals
Miranchuk on the draw with Salzburg: Two goals on the road is a very good indicator
Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward