logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Мінус 2,3 млрд грн: Україні невигідне суттєве зміцнення курсу валют

Мінус 2,3 млрд грн: Україні невигідне суттєве зміцнення курсу валют
У бюджеті-2020 на початок року йдеться про долар на рівні 27,5 грн. У січні побачили курс 23-24,5 грн/дол. Фото: NewsOne

У січні бюджет недоотримав 2,3 млрд грн від запланованих надходжень. Це пов'язано з вищим, ніж очікували, курсом гривні.

"Січень не показовий, але певні висновки щодо виконання плану основних показників державного бюджету можу висловити. Основний висновок такий: рік новий, а проблеми ті самі", - заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомили у відомстві.

Державний бюджет найбільший дохід отримує з податку на додану вартість. Його сплачують з імпортних товарів. Розмір податку залежить від вартості товарів, на яку впливає курс валют.

У Рахунковій палаті звернули увагу на недоліки макроекономічного прогнозування в країні. У бюджеті-2020 на початок року йдеться про долар на рівні 27,5 грн. У січні побачили курс 23-24,5 грн/дол.

Торік обсяг державного та гарантованого боргу скоротився на понад 100 млрд грн за рахунок зміцнення гривні. Водночас за 9 місяців 2019 року, за оцінкою Рахункової палати, зміцнення гривні призвело до недоотримання 20,7 млрд грн доходів держбюджету. 40% обсягу доходів держбюджету обраховуються з використанням курсу гривні до долара або євро.

Зараз ви читаєте новину «Мінус 2,3 млрд грн: Україні невигідне суттєве зміцнення курсу валют». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Themes
ICO