Ukraine

Місія ООН з підтримки миру в Україні може коштувати до $5 мільярдів: Кислиця назвав умову відправки миротворців

Постійний представник України при Організації об’єднаних націй Сергій Кислиця підрахував вартість можливої місії ООН з підтримки миру в Україні та назвав вимоги для її відправки.

Дипломат в інтерв’ю Радіо свобода також заявив, що керівництво ООН не зробило усе можливе, щоб запобігти окупації Криму, хоча знало про рух військ РФ. Окрім того, постпред пояснив, чому Захід боїться розпаду Росії. Усе інтерв’ю за хвилину.

 «ООН як інституція і керівник її секретаріату Пан Гі Мун не зробив усе можливе, передбачене статутом, щоб запобігти окупації Криму». Екс-генсек знав про рух військ РФ і їх появу у Криму, але не звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням оперативно розглянути це питання загрози регіональній безпеці.  Тепер ООН «втратила можливість відіграти роль, для якої і створювалась – запобігання війн, агресій та окупацій».

 У Раді безпеки і Генсека ООН залишається офіційне звернення України з проханням розглянути введення місії для підтримки миру. Кислиця наголосив, що некоректно говорити про миротворчу місію, бо ООН не розміщує місії, які творять мир. «Якщо іде війна або конфлікт, то на парашутах так звані оонівські миротворці на територію бойових дій не спускаються, з автоматів та гармат не пуляють».

Щоб місія ООН з підтримки миру була направлена в Україну «потрібно досягти цього миру», має бути тривале перемир’я і стабільне припинення вогню, сторони домовляються про параметри миру. «І вже потім за згодою сторін конфлікту із мандатом Ради безпеки відбувається розміщення операції».

Так звана миротворча місія ООН  в Україні буде «неймовірно дорога».  «Операція може коштувати до 1 мільярда доларів на рік. Це означає, що щонайменше таке підтримання миру коштуватиме світу 2, 3, 5 мільярдів доларів», залежно від строків роботи в Україні. Бюджет ООН на операції з підтримки миру сягає 5,2 млрд доларів на рік, із них лише 0,6 млн надходить від України (а також від США – 1,5 млрд доларів, Китаю – 783 млн, Японії – 442 млн, Британії і Франції – по 300 млн).  Найдорожчі операції ООН з підтримки миру: Малі – 1,3 млрд доларів, Південний Судан – 1, 2 млрд доларів, ДРК – 600 млн доларів, та Ліван – півмільярда доларів.

Головна загроза від РФ – «це величезна територія, на якій перебуває ядерна зброя, і не тільки ядерна, яка має контролюватися міжнародними режимами». Саме тому розмови про розпад Росії «лякають західний світ так само, як лякали розмови і перспектива дезінтеграції СРСР». «ВВП Росії  менше ніж ціна землі острова Манхеттен»,а російська економіка – «це смішно насправді». Агресор лише робить вигляд, що не зважає на санкції.

Football news:

Rashford with 4 goals led the race of scorers of the season Champions League
Holand scored the most goals (12) in the first 10 matches in the Champions League
Pirlo about 0:2 with Barca: this match will help Juventus grow
Griezmann did not make any effective actions in 6 matches under Koeman
Ole Gunnar Solskjaer: Leipzig made Manchester United work hard. Rashford had a big impact on the game
Roberto victory over Juventus: the Best response to the unrest in Barcelona - it's a game
Ronald Koeman: Barcelona played their best match of the season against Juventus. We had a lot of chances