Ukraine

МОН готує нововведення для ліцеїв

МОН готує нововведення для ліцеїв
Керувати ліцеєм буде його директор, а колегіальним органом управління буде педагогічна рада. Фото: pixabay

Проєкт положення про ліцей розробило Міністерство освіти й науки України.

Заклад може забезпечувати здобуття базової та профільної середньої освіти, повідомляє пресслужба МОН.

Проєкт пропонують для громадського обговорення, що триватиме до 15 грудня 2020 року. Ліцей може бути державним, комунальним, приватним або корпоративним, а також мати у своєму складі філії.

Документ передбачає зарахування дітей до 5–9 класів державних, комунальних і корпоративних ліцеїв за конкурсом, якщо кількість поданих заяв перевищуватиме кількість вільних місць у класах. Зарахування дітей до 9 – 11 (12) класів державних, комунальних і корпоративних ліцеїв проводитиметься без конкурсу, якщо кількість поданих заяв не перевищуватиме кількості вільних місць.

Навчання в ліцеях має організовуватися у класах або групах; міжкласних чи проєктних групах учнів; навчальних кабінетах (із навчальних предметів однієї або різних освітніх галузей).

Ліцеї також можуть започаткувати класи (групи) з вечірньою, заочною чи дистанційною формою навчання, а також інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Керувати ліцеєм буде його директор, а колегіальним органом управління стане педагогічна рада. У Міносвіти наголосили, що засновниками ліцею можуть бути органи державної влади, місцева рада, фізичні та/або юридичні особи.

Керівник Міністерства освіти і науки Сергій Шкарлет розповів, чому варто запровадити навчання у школах з 5 років. Освіта має бути цікава та результативна й відповідати світовим стандартам, повідомив виконувач обов'язків міністра освіти і науки в Telegram.

Зараз ви читаєте новину «МОН готує нововведення для ліцеїв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Inter is known as Inter. There's no reason to add anything else. Moratti on changing the club's name
Laporta on the election: For Messi to stay, the president must appear as soon as possible. The postponement only hurts
Schalke and Ajax have agreed to move Huntelaar
Zidane on the criticism: It doesn't matter if I'm tired or not. Not only does the coach work, there is a lot behind the club
Barcelona to challenge Messi's suspension for hitting Athletic player on the head
Wenger on Ozil at Fenerbahce: He needs a warm environment. He always chooses the right decision in the game, and this is brilliant
Til Schweiger's company made a sugar documentary about Schweinsteiger: not a single acute topic and no Lama at all