Ukraine

МВФ справді таке погодив? Чому ПДВ може вирости на 58% у 2021 і які ризики

Проаналізували проєкт державного кошторису на 2021 рік, який Міністерство фінансів України підготував до другого читання. І у нас тільки одне питання – цей проєкт дійсно схвалив МВФ?

Ріст "внутрішнього" ПДВ: зідки такі цифри?

Доходи центрального бюджету були збільшені на 20,9 млрд грн додатково до вже фантастичних планів доходів. З них 7,4 млрд грн – це плата за ліцензії за азартні ігри, в які ще можна повірити. Решта – додаткові доходи від ПДВ, прибутки державних підприємств, податок на прибуток підприємств та ввізне мито.

Це добре, що Мінфін має запал оптимізму, але для такого органу варто займати консервативну позицію.

В першу чергу викликає стурбованість запланований ріст "внутрішнього" ПДВ. З якого дива несподівано ПДВ виросте на 58% – поки що притомного пояснення ніхто не надав. А це ризик по доходах на рівні 40 млрд грн, або 0,9% ВВП.

проєкт бюджету-2021 до другого читання
проєкт бюджету-2021 до другого читанняПроєкт бюджету-2021 до другого читання / Джерело фейбук-сторінка Ціна держави

Особливі аплодисменти викликають 88,7 млрд грн державних гарантій по кредитах. Це є приховані додаткові видатки на рівні 2% ВВП, які врешті решт ляжуть на плечі платників податків. Так було завжди, що спочатку це ніби просто державна гарантія, а потім цей борг обслуговують та погашають платники податків. Чому цього разу може бути інакше – не зрозуміло.

Так, Мінфін символічно зменшив плановий дефіцит з 6% ВВП (270.4 млрд грн) до 5,5% ВВП (246,6 млрд грн). Проте фактичний дефіцит з урахуванням ризиків по доходах та прихованих видатків (держгарантій по доходах) становить щонайменше 8,3% ВВП або близько 375 млрд грн. Це якщо не рахувати борги по відшкодуванню ПДВ 2020-го року та потенційний перехід частини дефіциту 2020-го року.

Якщо МВФ дійсно на таке погодився – то хочеться про це бачити довідку, з мокрою печаткою.

Джерело: Facebook

Football news:

Mandzukic will undergo a medical and sign a contract with Milan on Monday
Marseille gives 8+3 million euros for Milik. Napoli director confirms talks
In Norway they say that Solskjaer in childhood, rooting for Liverpool. The local newspaper even has a photo, but it is not shown to anyone
Rio Ferdinand: Manchester United need to smell the blood. Solskjaer should yell: Attack from the first second!
The pavement on the outputs Golovin to replace: Monaco has good results without him
Mourinho on stability: Take a look at Manchester United. Leading in the Premier League, but already relegated from the Champions League and the League Cup
Stefano Pioli: Ibra is ready to play with Cagliari. A number of players are missing, but Milan will redouble their efforts