Ukraine

На Чернігівщині відкрито музей «Слово о полку Ігоревім…»

Ключовою подією літературно-мистецького фестивалю «Нетлінне Слово», який у суботу, 2 червня, вже всьоме відбувся в місті Новгороді-Сіверському Чернігівської області, стало відкриття музею «Слово о полку Ігоревім» з колекції Святослава Воїнова».

«У будівлі міської бібліотеки ми відкрили музей «Слово о полку Ігоревім» з колекції Святослава Воїнова» — нашого земляка, кандидата філологічних наук і відомого дослідника видатного твору. Він багато років збирав усе, що стосувалося «Слова…» — книги, рукописи, картини, листи, вирізки з газет і жив ідеєю створення такого музею. Унікальну колекцію дослідника місту люб’язно передали його діти», — повідомила керуюча справами Новгород-Сіверської міськради Людмила Ткаченко.

За її словами, зібрання Воїнова налічує до 15 тисяч одиниць. Все це зберігатиметься в бібліотеці, а в музеї, під який відвели велику залу, розмістили лише частину експонатів. Час від часу експозицію оновлюватимуть.

На свято завітало багато гостей, серед яких і письменники, які є традиційними учасниками фестивалю, з Чернігівської, Київської та Сумської областей.

Після відкриття музею на території Спасо-Преображенського монастиря  присутнім продемонстрували театралізоване дійство, головними персонажами якого стали давньоруський князь Ігор та його вірна дружина Ярославна. Продовжили програму урочистості та святковий концерт у міському парку ім. Т.Г.Шевченка. Там же працювали виставки робіт художників і народних майстрів, виїзна торгівля, аніматори для дітей.

Музей «Слово о полку Ігоревім» у Новгороді-Сіверському став вже другим з такою назвою. Адже з 1990 року в місті працює однойменний історико-культурний музей-заповідник, відкритий за ініціативою того ж Воїнова, до складу якого входять усі архітектурні пам’ятки. Назва бібліотечного музею відрізнятиметься лише приписом «…з колекції Святослава Воїнова».

Організатором і меценатом створення музею став депутат Чернігівської обласної ради Сергій Сергієнко.

Football news:

Inter want to extend Sanchez's lease and are willing to pay extra for him to Manchester United if the clubs play in the Europa League final
Don't talk behind our backs, go out on the field and fight with us. Pep's possible appeal to Jose, Klopp and the world
Robertson Pro 1:2 with Arsenal: the Result is disappointing. But next week, the 30-year wait will end!
Bruno Fernandes: Ronaldo is the most technical player I have seen
Solskjaer on Chelsea: They have 48 hours more rest before the Cup semi-final. It's not fair
Bayer wants about 100 million euros for Havertz. He will not be released until the end of the Europa League draw
Manchester City presented their home form for the 2020/21 season. It has a white pattern