logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

На давньому храмі виявили тризуб

На давньому храмі виявили тризуб
Майстри залишили символи Рюриковичів на фасаді давнього храму Фото: youtube.com/Oleksandr Alf'orov

Історик Олександр Алфьоров виявив князівський тризуб на фасаді церкви Спаса на Берестові у Києві.

На висоті храму спеціально порушена симетрія і викладені орнаменти. Історик переконаний, що це спроба зобразити давньоукраїнський княжий знак тризуб, повідомляє Большой Киев.

"Можу припустити, що саме таким чином на вищому місці, яке було видно, майстри-каменярі заклали княжі знаки для того щоб продемонструвати того князя та того хто ж був насправді замовником", - каже чоловік у власному відео. Тризуб вважався гербом династії Рюриковичів.

Історик відповів, що жодного разу про це не читав і не чув про це від корифеїв-гідів. Пояснює, що на такі речі не звертають уваги взагалі.

Храм Спаса на Берестові з 1990 року внесено до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Він є пам'яткою архітектури XI—XII ст. Українські вчені вважають, що церква була зведена за правління князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками, як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Екскурсії храмом відновили після реставрації 29 вересня 2019 року.

Зараз ви читаєте новину «На давньому храмі виявили тризуб». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Themes
ICO