Ukraine

На комп'ютерах Apple з чипом M1 вдалося запустити Windows 10: як він працює

Комп'ютери Apple купують у першу чергу через фірмову операційну систему macOS, але є низка спеціалізованих додатків, які працюють тільки на Windows. Тому після презентації перших пристроїв на ARM-чипі M1 багатьох хвилювало питання сумісності з оперційкою Microsoft.

Одному з ентузіастів вдалося вирішити цю проблему. Він зумів запустити Windows 10 на новому Mac, що працює на базі процесора M1.

Офіційно Windows 10 поки ще не оптимізована для роботи на нових "маках" з процесором M1. В Apple запевняють, що зі свого боку зробили все можливе і тепер все залежить від Microsoft. Німецький розробник Александер Граф вирішив взяти все у свої руки. Він написав у Twitter, що йому вдалося запустити редмондську ОС на "яблучному" чипі.

На комп'ютерах Apple з чипом M1 вдалося запустити Windows 10: як він працює - фото 436989

За словами Графа, система працює досить швидко і навіть здатна емулювати x86-додатки, хоч і не так добре, як це робить Rosetta 2 від Apple, але все ж прийнятно для нормального використання. Розробник використовував інструмент Hypervisor.framework для віртуалізації інсайдерської збірки Windows ARM64 і вніс деякі зміни в емулятор QEMU. Цей спосіб дозволяє взаємодіяти з технологіями віртуалізації без написання розширень ядра (KEXTs).

Ентузіаст склав докладну інструкцію з запуску Windows 10 на комп'ютерах Apple з фірмовими процесорами. Правда, подібні маніпуляції виконуються на свій страх і ризик. Тож ми не рекомендуємо цього робити!

Football news:

Lampard on Mount: I moved to Chelsea at his age and it took me a year to find myself. And he already has so many games
Mbappe does not score for PSG 4 matches in a row. This is his worst streak since April-May 2018
Mourinho on Rashford's words: Go to Opta and draw your own conclusions. Liverpool - Manchester United-and so quite a loud match
Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place