Ukraine

Нардеп Деркач оприлюднив аудіозаписи "телефонних розмов Порошенка і Байдена" про обмін Шокіна на мільярд доларів

Народний депутат України Андрій Декрач 19 травня провів пресконференцію та опублікував записи телефонних розмов. Нардеп стверджує, що на плівках розмова тоді ще президента України Петра Порошенка, віцепрезидент США Джо Байдена і глава Держдепу Джон Керрі.

Американські посадовці нібито вимагали у Петра Порошенка звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна. Оприлюднені записи низької, якості, але Деркач стверджує, що голоси на них належать саме американським чиновникам та українському президенту. А розмова відбулася нібито 3 грудня 2015 (прим. час президентства барака Обами).

"У записі розмов, якраз показується, як Керрі разом з Байденом наполягали на звільненні генпрокурора Шокіна, який розслідував справу Бурісми і в результаті вийшов на Байде", - каже Деркач.

Після цього увімкнув запис розмови на якій голос, який "приписують" Джону Керрі говорить "заміни Генерального прокурора Шокіна, він на мою думку заблокував процес очищення Генеральної прокуратури. Знаю, що віцепрезидент дуже занепокоєний з цього приводу. Отже було б добре, якби ми знайшли якесь рішення".

Потім Деркач оприлюднив нарізку розмови за 18 лютого нібито між Байденом та Порошенком. На ній, голос схожий до Порошенка, говорить про "дві новини хорошу і погану". Хороша полягає в тому, що Шокіна попросили піти у відставку і той "попри підтримку у парламенті погодився це зробити".

Далі навели запис "розмови Байдена і Порошенко від 22 березня 2016 року" за чотири дні до зняття Шокіна в Раді.

"У випадку, якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов'язань на 1 мільярд доларів", - говорить нібито Байден.

З іншого боку йому відповідають, що  це "надзвичайно сильна мотивація. Одним з можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценко. Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона не зовсім підходить з вашої точки зору, я відкликаю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я буду пропонувати Луценко".

Раніше Деркач оприлюднив інформацію про нібито тиск американського посольства на правоохоронні органи України. Він показав документи, згідно з якими перший заступник директора НАБУ Гізо Углава роками передавав посольству США в Києві дані, які серед іншого могли вплинути на перебіг розслідування проти політичного опонента Дональда Трампа Джо Байдена і його сина Гантера.

Football news:

Pep Guardiola: I would have stayed at Manchester City and in League 2
Manchester United is ready to sell Alexis, Lingard, Smalling, Dalot, Jones and Rojo
Frank Lampard: I expect more from Chelsea, but now the result is most important
Atalanta does not lose 15 matches in a row – 13 wins and 2 draws
Lorient threw one newcomer off a plane and sent another under the water-all for the sake of presentations on social networks
Pasalic scored a hat-trick in the match against Brescia. Atalanta smashes the opponent 6:1
Rummenigge on Ribery: Hennessy was like a second father to him, and I was like a second mother